Hlavní obsah

Nejlepší český boxer Ducár prověřil na kempu konkurenci, učila se i talentovaná bojovnice

19. 1. 2022 10:54

Nejlepší český boxer Vasil Ducár má za sebou týdenní tréninkový kemp, který uspořádal plzeňský klub Patron Boxing pro elitní české a slovenské boxery. "Pozvánku jsem dostal na poslední chvíli, a když jsem zjistil, kdo všechno měl přijet, tak jsem neváhal ani chvíli. Probíhaly tady kvalitní a tvrdé sparingy a navíc mi celý kemp parádně sedl do přípravy na nadcházející zápas," pochválil Ducár organizátory z klubu Patron Boxing.

Foto: Sportegy/Hofman

Český profesionální boxer Vasil Ducár.Foto: Sportegy/Hofman

Článek

Momentálně 32. nejlepší boxer na světě si pochvaloval také velmi kvalitní servis pro boxery. "Co se týče tréninku, tak v takovém režimu bych se připravoval i doma, ale v Plzni bylo pro všechny boxery daleko snazší díky komfortu, který jsme měli," hlásil známý rohovník.

"Vlastně jsme jenom trénovali, jedli a spali," popsal Ducár s úsměvem program Ducár a na dálku poděkoval manželce, že za něj během kempu převzala všechny jeho povinnosti. "Byla to hrdinka týdne," dodal.

Náročný tréninkový režim si vyzkoušela v Plzni i talentovaná boxerka a hokejistka v jedné osobě - mládežnická mistryně Evropy Viktorie Jílková. "Bylo to tady super, moc jsem si to užila. Vážím si toho, že jsem vůbec mohla být týden mezi nejlepšími boxery z Česka a Slovenska," vypráví Jílková, která v únoru oslaví patnácté narozeniny a v hokeji je velkou obdivovatelkou ruské hvězdy Alexe Ovečkina.

Z kempu byla nadšená, byla to pro ni velká škola. "Trenéři mi říkali, abych zapracovala na předvídatelnosti, protože moc nenaznačuju údery. A taky bych měla více uvolnit zadní zvedák, který je v boxu důležitý, protože je to jeden z nejtvrdších úderů," tvrdí mladá slečna, která vedle bojových sportů reprezentuje Česko také v hokeji. Zkušenosti může využít už na konci ledna na mezinárodním boxerském turnaji v Srbsku.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.