Hlavní obsah

Tohle byste nečekali! Fotbalový bavič Švancara kývl na boxerskou výzvu. S kým se utká?

27. 1. 2022 11:43

Na první dobrou byste tomu možná nevěřili. Bývalý fotbalista Petr Švancara se totiž představí v hodně netradiční roli. Vyzkouší si exhibiční boxerský zápas, přičemž jeho soupeřem na turnaji organizace Tohle je Box bude česky mistr světa v boxu Lukáš Konečný. Výtěžek z akce, která se uskuteční 5. března v Brně, poputuje na dobročinné účely.

Foto: Profimedia.cz

Bývalý fotbalista Petr Švancara se 5. března představí v boxerském ringu.Foto: Profimedia.cz

Článek

Bývalý fotbalista. Hrdý Brňák. Milovník chlebíčků. V poslední době také fotbalový bavič a bouřlivák. Tak by se dal ve stručnosti vystihnout Petr Švancara. Bývalý reprezentační útočník do 21 let si do svého životopisu připíše další životní zážitek. Postaví se totiž do ringu, kde v exhibičním pojetí zápasu vyzve českého profesionálního boxera Lukáše Konečného. „Já mám podobné výzvy rád. Navíc je to pro dobrou věc, proto do toho jdu,“ říká v rozhovoru pro Profiboxing brněnský patriot přezdívaný „Mercedes“.

‌A jak vlastně bude Švancarova taktika v zápase vypadat? Nic převratného rozhodně nečekejte. „Tohle vůbec neřeším. Prostě se pokusím trefit, třeba se mi to povede ho trefit na kule, vůbec mě nezajímá, že se to nesmí, ale třeba se mě pak chytí, protože ho to bude fakt bolet, a já ho pak srazím k zemi svojí pravačkou. Chtěl bych být ve všech médiích, že jsem zrovna já přizabil takovou legendu boxu," říká Švancara.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Lukáš Konečný (@lukas.konecny.78)

Švancara nebude jediným soupeřem pro českou legendu Lukáše Konečného. Ten totiž změří dily s dalšími dvěma soupeři. Nejprve si to rozdá se zpěvákem kapely Eddie Stoilow Janem Žampou, poté i s boxerským nadšencem Petrosem Karidisem. Právě Švancara půjde na řadu jako poslední. S každým soupeřem se Konečný utká v jednom tříminutovém kole. „Více ani nebude potřeba, protože to bude TKO v prvním kole," neskrývá odhodlání Švancara.

‌Samotná akce organizace Tohle je box nabídne 4 juniorské a 13 zápasů profesionálů. Bojovat se bude i o dva mistrovské tituly. V jednom z nich se proti sobě představí Tomáš Šálek a Pavel Šour. Ve druhém si to v repríze vzájemného souboje (první skončil remízou) rozdají Michal Ryba a Jozef Jurko.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které povede finský trenér Kari Jalonen, vstoupí do turnaje 14. května zápasem s Velkou Británií.