Hlavní obsah

Šance pro box! České a slovenské hvězdy si to rozdají o týmový titul

10. 1. 2022 15:30

Fanoušci českého boxu jsou v pozoru. Za pár dní odstartuje první díl nového celoročního seriálu turnajů pod názvem Tipsport Real Boxing Cup, který má ambice stát se nejvyšší boxerskou ligou. V akci budou čtyři oddíly z České a Slovenské republiky, ožijí tak nyní již desítky let staré vyhecované extraligové federální bitvy špičkových rohovníků z Čech a Slovenska. Premiéra je plánována na víkend 15. a 16. ledna do pražského hotelu Olšanka.

Foto: @ iam__melvin

Bojovník Melvin Mané si od zápasů v boxu slibuje komplexní zlepšení, které využije v další kariéře.Foto: @ iam__melvin

Článek

Projekt vznikl za podpory České boxerské asociace, jehož úkolem je vrátit boxu prestiž a popularitu. Jedná se o upgrade extraligy, která má v ČR dlouholetou tradici, ale v posledních deseti letech silně upadala. Sportovní diváky chce seznámit s nejlepšími boxery současnosti a pořádat atraktivní zápasy, které prohloubí zájem široké veřejnosti o box jako takový.

„V boxu se pohybuji celý život. Věnoval jsem se mu snad ze všech úhlů pohledu, jako sportovec, trenér, promotér, organizátor i moderátor. Své zkušenosti chci nyní zúročit při budování jména Real Boxing Cup. Mým cílem je dostat český box zpět na výsluní. Přeji si, aby tento elitní sport získal pozornost a prestiž, kterou si zaslouží," vyhlásil prezident organizace a ředitel celé soutěže Dan Táborský. Ten v roli boxera reprezentoval Česko v supertěžké váze, je několikanásobným mistrem republiky, účastníkem mistrovství Evropy a také vítězem několika mezinárodních turnajů.

Účastníci pro rok 2022:
Big Board Kutil Gym Praha
SKP Sever Ústí nad Labem
Boxing Team Dubnica nad Váhom
Box Club Stavbár Nitra

Do každého turnaje každý tým nominuje pět boxerů a dvě boxerky. V sobotu budou rozřazovací boje do zápasů o finále a třetí místo, které se uskuteční v neděli. V každém kole v konkrétním městě se vystřídají váhy mužů. V kole A budou boxovat váhy do 60 kg, 67 kg, 71 kg, 80 kg a 92 kg, v kole B váhy do 63,5 kg, 69 kg, 75 kg, 86 kg a +92 kg.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Melvin Mané | Lanna Gym (@iam__melvin)

Mezi provazy mohou nastoupit do boje Melvin Mané, Jasur Zaripov či třeba Kelvin Soquessa. "Rádi bychom zviditelnili kvalitní boxery. Mistry či vicemistry republiky, kteří předvádějí špičkový box a moc o nich není slyšet. Spoléháme samozřejmě na to, že nám i oni sami pomůžou s propagací soutěže na sociálních sítích," věří prezident nové organizace.

Dobře ví, že jakmile boxeři dosáhnou v amatérském ringu na domácí scéně úspěchu, často odejdou do jiné organizace, kde se věnují jiným bojovým sportům. Real Boxing Cup má být cestou, aby dál boxovali a neutíkali ke konkurenci. "Já jsem šel asi opačnou cestou než ostatní, když já jdu z jiných organizací právě boxovat. Věřím, že mi to pomůže ke zlepšení, považuji to za správný krok a moc se těším na zápasy," říká Melvin Mané.

Další turnaje Real Boxing Cupu jsou na programu v únoru v Nitře (kolo B), v dubnu bude pořadatelem Dubnica nad Váhom (kolo A) a v červnu pak Ústí nad Labem (kolo B).

Reklama

Sdílejte článek