Hlavní obsah

Ukrajinská hrdinka neskrývala emoce. Po tvrdé řežbě vzpomenula i na válčícího manžela

Když vypukla na Ukrajině válka, na nic nečekala a se svojí dcerou uprchla do České republiky, kde našla náhradní domov. Nyní se na pomoc ukrajinské zápasnici Viktorii Jevtušenkové uspořádal benefiční turnaj, v jehož hlavním zápase předvedla své kvality i rodačka ze Záporoží. V parádní bitvě nakonec zdolala Češku Šarku Melínovou, po zápase navíc nechyběla emotivní řeč, během které došlo i na slzy.

Slzy ukrajinské mistryně světa. Vyhrála zápas v Praze a děkovala za pomoc všem ČechůmVideo: Sport.cz

 
Článek
Fotogalerie

Benefiční akce se uskutečnila v pražských Štěrboholích a kompletní výtěžek putoval na pomoc ukrajinské zápasnici Viktorii Jevtušenkové, která ještě nedávno prožila strastiplnou cestu z válkou zasaženého Záporoží, odkud se vydala do České republiky. V jejím hlavním městě pokračovala v tvrdé dřině, kterou mohla zúročit v souboji proti české fighterce Šárce Melínové.

Vrchol akce, jenž se odehrál v kickboxu, nenabídl žádnou taktickou bitvu, naopak byla od prvních vteřinek k vidění skvělá řežba, která se divákům musela líbit. Aktivní tempo obou zápasnic vydrželo všechna tři kola. Ve třetím kole se navíc po okem ukrajinské šampionky utvořil krvavý šrám, který jednoznačně dokumentoval nemilosrdnou řežbu.

Díky tréninkům v Praze nemusí mistryně světa Viktoria Jevtušenková myslet na strašné věci na UkrajiněVideo: Sport.cz

Ta nakonec po vypsaných devíti minutách vítězku nenašla, muselo se tak jí do extra roundu. V něm měla více sil právě Jevtušenková, které se povedlo uspět. „Hodně mi pomáhalo, že jsem věřila, že můžu vyhrát, protože moje země ukázala sílu a já jsem z Ukrajiny a potřebuju být také silná," neskrývala emoce ukrajinská šampionka.

Po zápase nemohla chybět emotivní řeč, během které Ukrajinka vzpomenula i na svého manžela, který je v ukrajinské armádě a aktuálně bojuje ve válce.

„Byl to pro mě hodně emotivní zápas, protože naše země je v obtížné situaci. Můj manžel je ve válce, ale je v pořádku, připravuje se na těžké boje na jihu Ukrajiny. Doufám, že už to skončí a budeme velice brzy slavit vítězství v této válce," doufá zkušená Ukrajinka.

Na galaodpoledne bylo k vidění i mnoho dětských zápasníků z Ukrajiny a České republiky. Diváci rovněž mohli sledovat exhibice. Představila se například olympionička Adéla Hanzlíčková nebo MMA zápasnice Martina Jindrová.

Reklama

Související témata: