Hlavní obsah

Ukrajinské legendy bratři Kličkové: Prosím, pomozte nám. Jsme připraveni zemřít, jdeme bojovat!

3. 3. 2022 18:28

Jsou legendami své země. A během ruské invaze na Ukrajinu jejich význam ještě vzrostl. Boxerské ikony bratři Vladimir a Vitalij Kličkové jdou svému národu příkladem i v těchto dnech. "Jsme připraveni za Ukrajinu zemřít, bereme zbraně a jdeme bránit naši vlast," říkají obě sportovní veličiny.

Foto: Efrem Lukatsky, ČTK/AP

Vladimir Kličko (vlevo) s bratrem Vitalijem.Foto: Efrem Lukatsky, ČTK/AP

Článek

Ruská agrese na Ukrajině nepolevuje. Naopak. Na Kyjev i další města se řítí nové jednotky. Navíc se podle britských médií objevil i seznam, který zahrnuje 23 jmen, jenž mají být tzv. Vagnerovou skupinou zlikvidovány. Mezi nimi jsou vedle prezidenta Volodymyra Zelenského i starosta Kyjeva Vitalij Kličko a jeho bratr Vladimir.

Z těžce zkoušené země prchají stovky tisíc lidí, Kyjev i další ukrajinská města však zatím odolávají. "Jsme nesmírně hrdí na ukrajinský lid. Budeme naši zemi bránit, je to náš domov a jsme připraveni za něj zemřít. Nestaráme se o to, jak silná je ruská armáda, jdeme bojovat," říkají Kličkové.

A pokračují. "Bojují všichni, kteří mohou. Staří lidé, lékaři, herci, ti všichni berou do rukou zbraně, aby ochránili naši svobodu. A tak to bude i nadále," říká Vitalij Kličko.

Bratři Kličkové prostřednictvím médií žádají i větší pomoc spojenců. Především má jít o větší dodávky zbraní, jídla a vody. "Moc tyto věci potřebujeme. Infrastruktura je z velké části zničena bombami, potřebujeme pomoc. Finanční, vojenskou, zdravotní," dodává Vladimir Kličko.

"Každý se musí zapojit. Je třeba si uvědomit, že to není válka jen proti Ukrajině. Je to válka proti všem civilistům a proti demokracii. Putin se snaží znovu obnovit ruské impérium, ale Ukrajina chce být součástí moderní demokracie a evropské rodiny," dodává jeho bratr Vitalij.

Reklama

Související témata:
Vitalij Kličko
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •