Alaphilippe ovládl ve spurtu druhou etapu závodu Kolem Baskicka

Francouzský cyklista Julian Alaphilippe si v závodu Kolem Baskicka připsal první vítězství od svého loňského triumfu na mistrovství světa. Devětadvacetiletý jezdec stáje Quick-Step Alpha Vinyl vyhrál v hromadném spurtu 207,6 km dlouhou druhou etapu před krajanem Fabienem Doubeyem a Belgičanem Quintenem Hermansem.

Francouz Julian Alaphilippe po vítězství ve druhé etapě Kolem Baskicka.

Vedení v průběžném pořadí dál drží obhájce titulu Primož Roglič. Slovinský jezdec týmu Jumbo-Visma má pětisekundový náskok před belgickým talentem Remcem Evenepoelem, který si vypracoval v pondělní úvodní časovce.

Hrdinou dnešní etapy byl Španěl Ibon Ruiz. Třiadvacetiletý jezdec těsně nedotáhl do konce samostatný únik, finišující peloton ho dojel zhruba 500 metrů před cílem. Ve spurtu měl nejvíce sil Alaphilippe, jenž v polovině března přišel kvůli nemoci o úvodní cyklistický monument sezony Milán-Sanremo.