Babor vyhrál první etapu cyklistického závodu Tour du Loir et Cher

Český cyklista Daniel Babor vyhrál ve spurtu úvodní etapu závodu Tour du Loir et Cher ve Francii. Člen královéhradeckého týmu Elkov Kasper uspěl po 147 kilometrech v hromadném finiši. Ve čtvrtek absolvuje druhou z pěti etap v žlutém dresu vedoucího jezdce. Navíc mu patří i zelený trikot lídra bodovací soutěže.

Český cyklista Daniel Babor.

"Cílová rovinka byla do mírného stoupání, takže jsem si počkal do posledních 200 metrů a pak už byla skoro povinnost vyhrát. Měl jsem prostor a mohl do toho šlápnout naplno," uvedl Babor na týmovém webu.

Dvaadvacetiletý rodák z Berouna navázal na čtyři dny staré vítězství v závodě Polského poháru Śleźański Mnich.

Tour du Loir et Cher je závod druhé kategorie kalendáře UCI, který se jede po dvouleté odmlce zaviněné pandemií koronaviru. Dosud poslední ročník v roce 2019 vyhrál Jan Bárta také v barvách Elkovu.