Biker Cink se v Les Gets vrátil osmým místem do elitní desítky

Ondřej Cink obsadil osmé místo na Světovém poháru v cross country na horských kolech v Les Gets a po dvou nepovedených závodech se vrátil do Top 10. Pro vítězství si dojel domácí Francouz Victor Koretzky, jenž v Horním Savojsku navázal na výhru z pátečního short tracku.

Ondřej Cink obsadil osmé místo na Světovém poháru v cross country na horských kolech v Les Gets. (ilustrační foto)

Dvaatřicetiletý Cink si připsal druhý nejlepší výsledek v letošním seriálu po třetím místu v červnovém závodu v Leogangu. Poté skončil ve čtvrté desítce ve Val di Sole a koncem srpna závod v oblíbeném Vallnordu nedokončil.

Ve Francii dojel Cink s odstupem 1:19 za Koretzkým. Domácí biker porazil o 17 sekund lídra seriálu Nina Schurtera. Sedmatřicetiletý švýcarský fenomén podal další ze svých heroických výkonů, neboť startoval až ze čtvrté řady a navíc ztratil zhruba půl minuty kvůli výměně zadního kola po defektu. Třetí skončil Rumun Vlad Dascalu.

Závod žen vyhrála stejně jako před dvěma týdny v Andoře Rakušanka Mona Mitterwallnerová. Česká bikerka Jana Czeczinkarová obsadila 51. pozici.