Bissegger porazil v časovce v SAE mistra světa Gannu a celkově vede

Švýcarský cyklista Stefan Bissegger porazil v časovce na závodě Kolem Spojených arabských emirátů i mistra světa Filippa Gannu z Itálie a po vítězství ve 3. etapě se dostal do čela celkového pořadí.

Švýcarský cyklista Stefan Bissegger v časovce na závodě Kolem Spojených arabských emirátů.

Třiadvacetiletý Bissegger vyhrál devítikilometrovou rovinatou časovku před dvojnásobným úřadujícím světovým šampionem Gannou o sedm sekund. Třetí skončil s odstupem 14 sekund bývalý mistr světa Tom Dumoulin z Nizozemska.

Čtvrtý byl Slovinec Tadej Pogačar, jenž na závodě Kolem SAE obhajuje loňské vítězství. Očekává se, že by dvojnásobný vítěz Tour de France, který nedávno prodělal covid-19, mohl zaútočit ve středeční vrchařské etapě.

Z tria českých cyklistů se časovka vydařila nejvíce Mathiasi Vackovi, jenž byl s odstupem 51 sekund jednapadesátý a celkově mu patří 42. pozice.