Časovku v Budapešti vyhrál Yates před Van der Poelem, který dál vede Giro

Britský cyklista Simon Yates vyhrál druhou etapu Gira d'Italia, kterou byla časovka na devět kilometrů v Budapešti. Růžový dres vedoucího jezdce celkové klasifikace udržel druhým místem Nizozemec Mathieu van der Poel, který zaostal o tři sekundy. Třetí místo obsadil jeho krajan Tom Dumoulin. Český jezdec Jan Hirt na 96. příčce ztratil na Yatese 58 sekund.

Britský cyklista Simon Yates během vítězné časovky na Giru.

V průběžném pořadí vede Van der Poel, který zatím prožívá skvělý debut na Giru, o jedenáct sekund před Yatesem. Devětadvacetiletý Brit si připsal druhé časovkářské vítězství v kariéře po úspěchu na závodě Paříž-Nice v roce 2019 a potvrdil, že bude patřit k favoritům 105. ročníku italské Grand Tour.

"Mám velkou radost. Moc jsem to nečekal, ale beru to," uvedl Yates, který by si rád vynahradil zklamání z roku 2018. Tehdy na Giru třináct dní vedl, než odpadl v horách a skončil jednadvacátý. "Ještě nás toho čeká spoustu. Dneska si to užiju, ale myslím tady na víc," prohlásil jezdec australské stáje BikeExchange-Jayco.

Ekvádorec Richard Carapaz, považovaný za hlavního favorita závodu, obsadil na trati lemované davy diváků 19. místo s mankem 28 sekund na vítěze. V celkovém pořadí je patnáctý a ztrácí 35 sekund na Van der Poela.