Cyklokrosař Boroš dojel při prvním startu v sezoně SP čtrnáctý v Zonhovenu

Zonhoven/Praha

Nejlepší český cyklokrosař Michael Boroš dojel při svém prvním letošním startu v sezoně Světového poháru čtrnáctý. V Zonhovenu vyhráli domácí Belgičan Toon Aerts a Nizozemka Denise Betsemaová.

Český cyklokrosař Michael Boroš.

Světový pohár odstartoval třemi závody ve Spojených státech amerických, kterých se z českých cyklokrosařů zúčastnila pouze Kateřina Nash, jež v USA žije. Třiačtyřicetiletá veteránka naopak už nejela v dnešním prvním evropském závodě, v němž ji zastoupila sedmnáctiletá Julia Kopecký a při debutu v seniorském SP obsadila 39. pozici.

Aerts si dojel pro první vítězství v sezoně s náskokem 10 sekund před Nizozemcem Larsem van der Haarem. Třetí skončil s odstupem 14 sekund vítěz dvou zámořských závodů Eli Iserbyt z Belgie a udržel se v průběžném vedení. Boroš na vítěze ztratil dvě a půl minuty.

Zatímco v mužském závodě obsadili šest z prvních sedmi míst Belgičané, Nizozemky se seřadily na všech prvních sedmi pozicích. Také Betsemaová vyhrála poprvé sezoně, o 46 sekund porazila mistryni světa Lucindu Brandovou a vede před ní těsně SP. V Nizozemsku žijící Kopecký dojela s odstupem šesti minut.

Světový pohár pokračuje za týden opět v Belgii v Overijse, poté bude na řadě Tábor.