Cyklokrosová suverénka Van Empelová vyhrála i ME, juniorka Hanáková byla šestá

Nizozemská cyklokrosařka Fem van Empelová potvrdila po vítězství v úvodních čtyřech závodech Světového poháru svou podzimní dominanci i triumfem na mistrovství Evropy. O nejlepší český výsledek prvního dne šampionátu v Namuru se postarala Eliška Hanáková šestým místem mezi juniorkami.

Fem van Empelová z Nizozemska.

Dvacetiletá je v této sezoně v SP neporažena a její vítězná série ve velkých závodech se nezastavila ani na mistrovství Evropy, na němž loni ještě v kategorii do 23 let získala bronz. Dnes za sebou v kategorii elite nechala o 22 sekund krajanku a mistryni světa a Evropy z roku 2020 Ceylin del Carmen Alvaradovou. Bronz získala loni stříbrná Blanka Kata Vasová z Maďarska.

Závod žen byl bez české účasti. Mistryně republiky Kristýna Zemanová pojede v neděli v kategorii do 23 let.

Závod Světového poháru v cyklokrosu, kategorie ženy elite, 23. října 2022 v Táboře. Fem van Empelová z Nizozemska.

Mezi juniorkami ztratila šestá Hanáková 1:17 minuty na vítěznou Nizozemku Lauren Molengraafovou. Vanda Dlasková a Karla Nováková skončily ve druhé desítce.

V kategorii mužů do 23 let obsadili kompletní stupně vítězů domácí Belgičané. Vyhrál Emiel Verstrynge před Thibauem Nysem, synem cyklokrosové legendy Svena Nijse. Nejlepší z Čechů Matyáš Fiala obsadil 24. pozici.

V neděli budou o kontinentální medaile bojovat junioři, ženy do 23 let a muži v elitní kategorii včetně české jedničky Michaela Boroše.