Havlíková byla v úvodním závodu SP v cyklokrosu osmá, Boroš třináctý

Valkenburg

Pavla Havlíková obsadila v úvodním závodu Světového poháru cyklokrosařů v nizozemském Valkenburgu osmé místo. Nejlepší z mužů byl debutant mezi elitou Michal Boroš, jenž dojel třináctý.

První závod šestidílného seriálu vyhrála mezi ženami Katherine Comptonová ze Spojených států amerických, v mužském závodu triumfoval obhájce celkového prvenství Lars van der Haar z Nizozemska.

Jednatřicetiletá Havlíková zaostala za Comptonovou minutu a devět sekund. Sedmnáctá dojela Nikola Nosková o jednu příčku před mistryní republiky Martinou Mikuláškovou.

Mezi muži se z Čechů nejvíce dařilo mladým jezdcům, kteří ještě loni závodili v kategorii do 23 let. Vedoucí muž průběžného pořadí Českého poháru Boroš ztratil na Van der Haara 1:58 minuty, jednadvacátý byl s odstupem 2:55 Tomáš Paprstka. Závod nevyšel třicátníkům Radomíru Šimůnkovi, jenž nedokončil, ani Martinu Bínovi, který byl diskvalifikován.

Třiadvacetiletý Van der Haar obhájil na Caubergu loňské vítězství a do cíle dojel s pohodlným náskokem 26 sekund před Belgičanem Kevinem Pauwelsem. Třetí skončil domácí Corne van Kessel.

V českém výběru chyběli zraněný Ondřej Bambula a nemocný Lubomír Petruš. Nestartoval ani mistr světa Zdeněk Štybar, jenž bude mít podobně jako v minulých sezonách omezený cyklokrosový program a navíc je stejně zraněný.

V závodu mužů do 23 let se do elitní desítky vešli sedmý Jakub Skála a devátý Adam Ťoupalík.

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu ve Valkenburgu (Nizozemsko)