Jakš v souboji lyžařů na kolech porazil na Králi Šumavy Bauera

KLATOVY

Souboj úspěšných lyžařských reprezentantů na horských kolech vyzněl pro Martina Jakše, který v sobotu v závodu Král Šumavy porazil Lukáše Bauera na 70 km dlouhé trati o více než deset minut.

Lukáš Bauer (vlevo) a Martin Jakš

Jakš, který v létě závodí na kole za cyklistický tým Nissan Dolák, obsadil sedmé místo o 14:28 minuty za vítězným Josefem Kamlerem. Bauer skončil jednadvacátý s odstupem 24:40. Medailista z olympijských her i mistrovství světa tak nenavázal na loňskou druhou příčku.

"Letos toho nemám tolik naježděno jako vloni," uvedl Bauer před startem závodu, který si oblíbil díky výborné atmosféře. V letní přípravě chce absolvovat ještě dva nebo tři bikerské maratony.

Hlavní závod Krále Šumavy na 105 km ovládli Robert Novotný a Jindřiška Bejstová.