Kopecky vyhrála jako první česká cyklistka po 35 letech závod Tour de Feminin

Julia Kopecky vyhrála jako první česká cyklistka po 35 letech etapový závod Tour de Feminin. Devatenáctiletá reprezentantka zvítězila v okolí Krásné Lípy ve dvou ze čtyř etap a celkové prvenství potvrdila druhým místem v dnešní závěrečné etapě.

Julia Kopecky. Ilustrační foto

Kopecky se do žlutého trikotu oblékla hned ve čtvrtek po výhře v zahajovací časovce. V pátek vyhrála i první etapu s hromadným startem a v sobotu při triumfu jiné české reprezentantky Nikoly Bajgerové zaznamenala své nejhorší dílčí umístění v závodu, čtvrtou pozici.

Dnes členka česko-nizozemské cyklistické rodiny, v níž jsou profesionály také její bratři Tomáš a Matyáš, nestačila ve spurtu jen na týmovou kolegyni Mirre Knavenovou z Nizozemska. V celkovém pořadí měla Kopecky náskok 1:09 minuty před jinou Nizozemkou Femke de Vriesovou. „Tým pro mě skvěle pracuje, takže bych to holkám ráda vrátila a vybojovala celkové prvenství,“ řekla Kopecky před startem dnešní závěrečné etapy.

Belgický tým AG Insurance-Soudal, jenž je partnerskou stájí mužského Quick Stepu, ovládl na Tour de Feminin všechny soutěže. Kopecky vedle celkového pořadí vyhrála bodovací soutěž a byla nejlepší mladou jezdkyní, Knavenová zvítězila ve vrchařské soutěži a AG Insurance-Soudal ovládl hodnocení týmů.

Závod Tour de Feminin se v Českém Švýcarsku jezdí od roku 1988, první dva ročníky vyhrála Radka Kynčlová.