Královskou etapu Kolem Švýcarska vyhrál překvapivě Denz, vede Fuglsang

Královskou šestou etapu cyklistického závodu Kolem Švýcarska vyhrál Němec Nico Denz a dosáhl životního triumfu. Osmadvacetiletý jezdec zvítězil ve spurtu čtveřice uprchlíků po náročném závěrečném stoupání do průsmyku Moosalp. Ve fotofiniši porazil po více než 177 kilometrech Francouze Clémenta Champoussina, třetí dojel Španěl José Herrada.

Dánský lídr závodu Kolem Švýcarska Jakob Fuglsang.

Kvůli nákaze koronavirem dnes odstoupili ze závodu další tři týmy i dosavadní lídr Rus Alexandr Vlasov, kterého v čele průběžného pořadí nahradil Dán Jakob Fuglsang. Po čtvrtečním odjezdu stáje Jumbo-Visma opustili peloton také jezdci SAE Team Emirates, Bahrajn Victorious a Alpecin-Fenix. Z původního startovního pole více než 150 cyklistů dorazilo do cíle šesté etapy už jen 87 závodníků.

Denz, který obvykle pracuje pro své týmové kolegy, vybojoval třetí vítězství v kariéře. Předloni vyhrál etapu Kolem Slovenska a v roce 2018 slavil prvenství v Tour de Vendée. Nyní se poprvé radoval v elitní WorldTour.

"Konečně se mi to povedlo. Normálně nevyhrávám, jsem ten, co spíše pracuje ve stínu. Je to úžasný pocit. V závěrečném stoupání jsem se musel udržet (Itala Fausta) Masnady, málem mě zničil. Už jsem myslel, že jsem ten sprint prohrál," uvedl jezdec stáje DSM.

Fuglsang vede před závěrečným víkendem o pouhou sekundu před Britem Geraintem Thomasem.