Laporte vyhrál po klasice Gent-Wevelgem i závod Napříč Flandry

Francouzský cyklista Christophe Laporte vyhrál po samostatném úniku závod Napříč Flandry a připsal si další triumf tři dny poté, co slavil vítězství v klasice Gent-Wevelgem. Zatímco o víkendu mu v prestižním závodu WorldTour triumf přenechal po společném úniku stájový kolega z týmu Jumbo-Visma Wout van Aert, dnes si Laporte výhru vybojoval nástupem v závěru.

Francouzský cyklista Christophe Laporte na archivním snímku

Třicetiletý vicemistr světa Laporte zaútočil ve skupince uprchlíků čtyři kilometry před cílem a po sólové jízdě vyhrál generálku na nedělní monument Kolem Flander s náskokem 15 sekund.

Druhý v závodě, v němž peloton musel na trati dlouhé 183,7 km zdolat osm pasáží na kostkách a osm stoupání, dojel Španěl Oier Lazkano. Třetí skončil Američan Neilson Powless.