McNulty v předposlední etapě Paříž–Nice ztratil, ale žlutý dres uhájil

Zkrácenou předposlední etapu závodu Paříž–Nice vyhrál ruský cyklista Alexandr Vlasov před skupinou favoritů na celkové vítězství. Z ní odpadl v závěrečných dvou kilometrech stoupání na Madone d’Utelle Američan Brandon McNulty, přesto udržel žlutý trikot vedoucího jezdce. Před nedělní závěrečnou etapou se jeho náskok před krajanem Matteem Jorgensonem ztenčil na čtyři sekundy.

Brandon McNulty v závodě Paříž–Nice.

Sedmou etapu pořadatelé zkrátili téměř o 70 km kvůli nepříznivé předpovědi počasí, která slibovala v Přímořských Alpách sněžení. Cyklisté se museli i tak na 104 kilometrech vypořádat s náročnými podmínkami, chladem a deštěm.

Nejlépe to zvládl Vlasov, který si dojel pro vítězství po téměř dvou letech. „Bylo to těžké, zima a pršelo. Poslední dva kilometry jsem opravdu promrzl, měl jsem ledové ruce,“ řekl ruský jezdec. „Mám velkou radost. Je to jeden z nejdůležitějších závodů a jsou to místa, kde trénuji, takže to tu dobře nám. Našel jsem si chvíli pro útok a vyšlo to,“ dodal Vlasov.

Za ním skončil s odstupem osmi sekund Belgičan Remco Evenepoel následován další hvězdou Slovincem Primožem Rogličem. Pátý byl Jorgenson a snížil ztrátu v celkové klasifikaci na McNultyho, který dorazil na sedmém místě o 27 sekund za Vlasovem. Evenepoel, který před startem zaostával za lídrem závodu o více než minutu, se posunul na čtvrtou příčku a přiblížil se žlutému dresu na 36 sekund.

Šanci zabojovat o něj bude mít v neděli, kdy peloton čeká 109 km dlouhá trasa s několika stoupáními se startem a cílem v Nice.