Mezinárodní týden Coppiho a Bartaliho ovládl Schmid, Češi byli vidět v časovce

Cyklistický závod Mezinárodní týden Coppiho a Bartaliho vyhrál Švýcar Mauro Schmid, který vedl od druhé etapy. První místo uhájil i v závěrečném časovce, kterou vyhrál jeho kolega z týmu Soudal-Quick-Step Francouz Rémi Cavagna a navázal na triumf z úvodní etapy. Na 18,6 kilometru dlouhé trati v Carpi se prosadili i čeští jezdci. Trojnásobný mistr republiky v časovce Josef Černý skončil šestý a hned za ním se umístil Mathias Vacek. Na Cavagnu ztratili 29, respektive 35 sekund.

Cyklista Mathias Vacek. Ilustrační foto.

"Na bednu nechybělo moc, ale byl jsem unavený po čtyřech etapách," uvedl Vacek v tiskové zprávě. "Jinak mám dobré pocity. Docela foukalo, ale nechci se vymlouvat na to, že někomu foukalo více. Dal jsem do toho všechno, ale chci na časovkách zapracovat, protože vím, že je dokážu jezdit ještě lépe," řekl dvacetiletý jezdec stáje Trek-Segafrego, který skončil patnáctý v hodnocení mladých závodníků.

Schmidovi stačilo k udržení celkového prvenství osmé místo o šest sekund za Vackem. Druhého Brita Jamese Shawa porazil o 16 sekund a připsal si čtvrté vítězství v kariéře. Etapový závod vyhrál podruhé, loni ovládl Kolem Belgie.

Cyklistický závod Mezinárodní týden Coppiho a Bartaliho - 5. etapa (časovka na 18,6 km):
1. Cavagna (Fr.) 22:12