Hlavní obsah

Minuta hrůzy! Hvězdný francouzský cyklista nejdříve spadl, pak přišla další rána

9. 7. 2022 20:33

Horších šedesát vteřin v závodě jde zažít jen těžko. Francouzský cyklista Thibaut Pinot 48 kilometrů před cílem 8. etapy Tour de France nejprve skončil na zemi. A při snaze dotáhnout se zpět do pelotonu jen o pár stovek metrů později tvrdě narazil. Za všechno mohla jeho nepozornost, když měl kolizi s jedním z členů servisního týmu, který podával závodníkům bidony s pitím.

Pinot na Tour nejprve spadl, pak dostal pěstíVideo: sntv

 
Článek

Pády v cyklistice nejsou nic neobvyklého. Dvaatřicetiletý Francouz z týmu Groupama - FDJ si ustlal na asfalt uprostřed pelotonu a rychle se zvedal. Vypadal, že je v pořádku a snažil se co nejrychleji docvaknout k hlavní skupince. Už se dostával před Madse Pedersena ze stáje Trek – Segafredo.

Dánovi však v tu chvíli podával tašku s bidony člen jeho servisního týmu, čehož si Pinot nevšiml. A schytal nepříjemnou ránu do obličeje. Nepozornost ho musela pořádně bolet.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Van Aert ovládl osmou etapu TourVideo: sntv

Hvězdný závodník, který v minulosti ovládl na Tour de France tři etapy a v roce 2013 byl celkově třetí, ale i tak nasedl po pár vteřin na kolo a dotáhl se zpátky do pelotonu. Tam však dlouho nevydržel a dojel až na 51. místě se ztrátou přes dvě minuty.

Miláček domácího publika však nejede na celkové pořadí, rád by zaútočil na vítězství v jedné z horských etap. Uvidíme, jestli se mu to povede. Může alespoň doufat, že veškerou smůlu už si vybral.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?