Pogačar na etapový hattrick nedosáhl! V cíli kraloval Van Aert

Na etapový hattrick obhájce prvenství na Tour Tadej Pogačar nedosáhl, protože ve finiši sobotní osmé etapy všechny trumfnul Belgičan Wout van Aert. Slovinský vítěz šesté a sedmé etapy, který navýšil náskok v celkovém pořadí na 39 sekund, tentokrát dojel třetí. Před něj se ještě dostal Michael Matthews.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Van Aert ovládl osmou etapu TourVideo: sntv

Van Aert si nejlépe poradil s finišem u Olympijského stadionu v Lausanne a dojel si pro druhé vítězství na probíhající Tour. Belgický závodník, který jel čtyři etapy ve žlutém, navázal na triumf ze čtvrté etapy a celkově na Tour uspěl poosmé.

"Před Tour jsme si řekli, že etapa do Lausanne by mi měla vyhovovat," řekl Van Aert. "Stoupání na konci nebylo moc dlouhé. V nejnáročnějších pasážích už jsem jel na hraně, ale věděl jsem, že konec už je po rovině," dodal.

8. etapa

Žlutý trikot bez problémů udržel Pogačar, přestože slovinský vítěz posledních dvou etap se krátce po startu v Dole zapletl do hromadného pádu. Ztrátu jedné a půl minuty ale rychle vymazal.

Studio TOUR 2022. Letošní ročník Staré dámy jsme podrobně rozebrali s Petrem VakočemVideo: Sport.cz

V průběžném pořadí šampion předchozích dvou ročníků Tour Pogačar navýšil náskok před druhým Jonasem Vingegaardem na 39 sekund. Třetí Geraint Thomas ztrácí už minutu a 14 sekund.

Starosti ale Pogačarovi přidělaly první případy koronaviru na probíhající Tour, protože jedním z nakažených je i jeho týmový kolega ze SAE Emirates Vegard Laengen. Druhým byl Geoffrey Bouchard z AG2R.

"Hodně nás to vystrašilo. Pandemie je tu pořád s námi a my nemůžeme riskovat a jezdit nakažení," uvedl Pogačar. "Testujeme se každé dva, tři dny. Včera jsme všichni byli negativní, ale Vegarda přes noc začalo bolet v krku a ráno už byl pozitivní," dodal.

Cyklistický etapový závod Tour de France - 8. etapa (Dole - Lausanne, 186,5 km):