Nabitý maraton horských kol v Sázavě vyhrál šampion Stošek

Úřadující mistr republiky v maratonu na horských kolech Martin Stošek vyhrál úvodní díl seriálu Nova Cup v Sázavě, který po koronavirové pauze přilákal silnou konkurenci. Olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý ani medailista z mistrovství světa v cross country Ondřej Cink ale závod na 83 kilometrů po technických problémech nedokončili.

Úřadující mistr republiky v maratonu na horských kolech Martin Stošek (archivní foto)

Kulhavého potkal defekt krátce po startu, Cinkovi se rozbila přehazovačka. "Asi na 23. kilometru jsem chytil v rychlém sjezdu klacek do přehazovačky, která se celá vytrhla a praskla. Je to velká škoda, protože jsem se cítil velice dobře a byl v první skupince. Od začátku se jelo dost vysoké tempo, což mi vyhovovalo," uvedl Cink na sociální síti.

Stošek vyhrál o minutu a 50 sekund před olympionikem Janem Škarnitzlem. Třetí Matouš Ulman ztratil přes tři minuty. Závod žen ovládla Jana Pichlíková s náskokem téměř pěti minut před Terezou Neumanovou.