Hlavní obsah

Nizozemský dráhový cyklista Lavreysen ovládl počtvrté za sebou na MS sprint

16. 10. 2022 20:14

Dráhový cyklista Harri Lavreysen potvrdil dominanci v rychlostních disciplínách čtvrtým titulem mistra světa ve sprintu za sebou. Pětadvacetiletý Nizozemec na oválu v Montigny, na němž se bude bojovat o medaile v rámci olympijských her v Paříži 2024, navázal na čtvrteční triumf z keirinu a získal jedenácté světové zlato v kariéře.

Foto: Matthew Childs, Reuters

Harri Lavreysen se raduje ze zisku zlaté medaileFoto: Matthew Childs, Reuters

Článek

Úřadující olympijský vítěz Lavreysen porazil ve finále ve dvou jízdách Matthewa Richardsona. Bronz vybojoval další Australan Matthew Glaetzer, jenž v osmifinále vyřadil českého reprezentanta Martina Čechmana.

Lavreysen získal v královské dráhařské disciplíně čtyři zlata za sebou jako první cyklista od legendárního Japonce Koičiho Nakana, jenž v roce 1986 triumfoval podesáté v řadě. V letech 2009-2012 vyhrál čtyři šampionáty po sobě Francouz Grégory Baugé, ale o zlato z roku 2011 přišel kvůli porušení antidopingových pravidel.

Vylučovací závod vyhrál Ital Elia Viviani. Elitní spurtér, jenž má na kontě vyhrané etapy ze všech tří Grand Tour, obhájil titul z loňského šampionátu v Roubaix, kde se v této disciplíně udělovaly světové medaile poprvé. Patnáctý skončil Denis Rugovac, jenž zhruba dvě hodiny předtím nedokončil společně s Danielem Baborem bodovací závod dvojic. V něm získala zlato domácí dvojice Donavan Grondin, Benjamin Thomas.

V ženském keirinu obhájila loňské zlato Lea Sophie Friedrichová z Německa, Veronika Jaborníková nepostoupila z oprav a byla klasifikována na 23. místě. Neolympijský bodovací závod vyhrála Britka Neah Evansová, Kateřina Kohoutková skončila bez bodu šestnáctá.

Pořadí zemí ovládli Nizozemci se čtyřmi zlatými a celkově deseti medailemi. Čtyři nejcennější kovy získali také Italové. O nejlepší český individuální výsledek se postarala desátým místem Petra Ševčíková ve scratchi.

Mistrovství světa v dráhové cyklistice v Montigny (Francie):
Muži:
Sprint - finále:
Lavreysen (Niz.) - Richardson (Austr.) 2:0
o 3. místo: Glaetzer (Austr.) - Rudyk (Pol.) 2:0
...15. Čechman (ČR) vyřazen v osmifinále.
Bodovací závod dvojic:
1. Grondin, Thomas (Fr.) 65
2. Hayter, Wood (Brit.) 47
3. Van den Bossche, De Vylder (Belg.) 43
...14. Rugovac, Babor (ČR) nedokončili.
Vylučovací závod:
1. Viviani (It.)
2. Strong (N. Zél.)
3. Vernon (Brit.)
...15. Rugovac.
Ženy:
Bodovací závod:
1. Evansová (Brit.) 60
2. Lethová (Dán.) 53
3. Valenteová (USA) 51
...16. Kohoutková (ČR) 0.
Keirin:
1. Friedrichová (Něm.)
2. Satóová (Jap.)
3. Van der Peetová (Niz.)
...23. V. Jaborníková (ČR) vyřazena v opravách.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?