Olympijský vítěz Wiggins nepojede na MS časovku

Londýn

Vítěz Tour de France Bradley Wiggins nebude na zářijovém mistrovství světa silničních cyklistů v nizozemském Limburgu startovat v časovce, kterou vyhrál na olympijských hrách v Londýně. Britský jezdec, jenž loni na šampionátu v Kodani obsadil v této disciplíně druhé místo, pojede pouze závod s hromadným startem.

Bradley Wiggins

"Mám toho teď moc a nezvládl bych se připravit natolik, abych mohl vybojovat zlato," řekl Wiggins listu The Guardian.

V tomto týdnu měl startovat v závodě Kolem Dánska, ale místo toho si prodloužil volno po olympijských hrách. Do pelotonu se vrátí v závodě Kolem Británie, který začne 9. září. Tam chce stejně jako na mistrovství světa oplatit pomoc svým kolegům, kteří ho podporovali na Tour a dalších závodech.

"Hodně kluků mi pomáhalo a než bych si řekl, že vyhrál jsem, co jsem chtěl a teď si dám šest měsíců volna a budu tloustnout, radši jim pomůžu v těchhle závodech," uvedl dvaatřicetiletý lídr týmu Sky.