Pedersen je po vítězství v druhé etapě novým lídrem Paříž-Nice

Dán Mads Pedersen vyhrál v hromadném finiši druhou etapu cyklistického závodu Paříž-Nice a je novým lídrem. Mistr světa z roku 2019 vede před úterní týmovou časovkou o dvě sekundy před Slovincem Tadejem Pogačarem, který stejně jako v nedělním úvodu získal na prémii šest bonifikačních sekund. Na hlavního rivala Jonase Vingegaarda tak Pogačar navýšil náskok na 12 sekund.

Ilustrační foto.

Člen stáje Trek-Segafredo Pedersen po 163,7 kilometrech v cílovém městě Fontainebleau těsně porazil Nizozemce Olava Kooije a krajana Magnuse Corta. Ve stejném čase jako hlavní balík přijel na 51. místě i jediný český účastník Pavel Bittner.

Pro úterní časovku družstev je favoritem Jumbo-Visma s posledním vítězem Tour de France Vingegaardem, jenž by měl poté s Pogačarem bojovat v horských etapách o žlutý trikot. Ve třetí etapě cyklisty čeká 32,2 kilometru. Závod skončí v neděli.