Pogačar vyhrál třetí etapu Kolem Slovinska a je novým lídrem závodu

Dva týdny před startem cyklistické Tour de France ovládl vítěz slavného závodu z minulých dvou let Tadej Pogačar třetí etapu Kolem Slovinska. Třiadvacetiletý domácí jezdec se dočkal triumfu po třech měsících.

Tadej Pogačar na archivním snímku.

Ze závodu před začátkem etapy odstoupil kvůli nákaze covidem-19 jeho pomocník Dán Mikkel Bjerg. Pogačar a ostatní jezdci i členové stáje SAE Team Emirates měli negativní testy.

Pogačar vyhrál etapu s dvěma stoupáními druhé kategorie o 11 sekund před Polákem Rafalem Majkou a sesadil ho z čela průběžného pořadí. Před závěrečným víkendem na něj má k dobru sedm sekund.

Slovinská hvězda si dojela pro osmé vítězství v sezoně, všechny předchozí si připsala ve WorlTour. Naposledy Pogačar ovládl Tirreno-Adriatico v první polovině března.

Český cyklista Vojtěch Řepa neudržel v závodu kategorie ProSeries celkové čtvrté místo. V třetí etapě byl dvanáctý se ztrátou 46 sekund na Pogačara a klesl na desátou pozici.