Pomocník Froome pracoval pro Bernala, který měsíc před Tour vyhrál ve Francii

Toulouse

Kolumbijský cyklista Egan Bernal demonstroval svou formu necelý měsíc před obhajobou loňského triumfu na Tour de France vítězstvím v závodě Route d'Occitanie. Třiadvacetiletý jezdec vyhrál čtyřetapový závod na jihu Francie s náskokem 19 sekund před ruským kolegou z týmu Ineos Pavlem Sivakovem.

Egan Bernal z Kolumbie na archivním snímku ve žlutém trikotu při Tour de France.

Bernal udělal rozhodující krok k celkovému úspěchu vítězstvím v pondělní královské etapě. V dnešním finále dojel při výhře domácího Benoita Cosnefroye čtvrtý.

Čtyřnásobný šampion Tour de France Chris Froome působil na Route d'Occitanie spíše jako pomocník týmových kolegů Bernala se Sivakovem a obsadil celkové 37. místo. Jediný český cyklista Josef Černý byl sedmý v první etapě a v konečném pořadí skončil v šesté desítce.

Generálkou na Tour bude 12. až 16. srpna závod Critérium du Dauphiné. "Stará dáma" se v upraveném kalendáři kvůli pandemii koronaviru pojede od 29. srpna do 20. září.