Slovinec Roglič převzal před finále Dauphiné žlutý dres lídra

Slovinský cyklista Primož Roglič se před závěrečnou etapou ujal vedení v závodu Critérium du Dauphiné. Trojnásobný vítěz Vuelty dnes dojel druhý a převzal žlutý dres lídra od stájového kolegy Wouta van Aerta. Belgický talent dokončil horskou sedmou etapu s odstupem více než 14 minut za vítězem.

Slovinský cyklista Primož Roglič

Etapový triumf vybojoval španělský cyklista Carlos Verona, který dojel do cíle 134,8 km dlouhé trati s náskokem 13 sekund před Rogličem. V průběžném hodnocení Slovinec vede o 44 sekund před týmovým kolegou z Jumbo-Visma Jonasem Vingegaardem.

Český cyklista Jan Hirt zvládl trasu přes vrcholy Col du Galibier (2620 m) a Col de la Croix de Fer (2068 m), které tradičně patří i do itineráře Tour de France, na 19. místě s odstupem 2:07 minuty. V celkovém pořadí se posunul na 23. příčku.

Před nedělní závěrečnou etapou ze závodu, který je tradiční prověrkou před Tour de France, odstoupil čtyřnásobný vítěz "Staré dámy" Chris Froome. Sedmatřicetiletý Brit, jehož kariéru narušil před třemi lety právě na Dauphiné těžký pád s vážnými zraněními, nechce uspěchat snahu o postupný návrat do bývalé formy.

"Těšil jsem se na obě závěrečné etapy, ale necítím se úplně v pořádku. Je smutné, že končím předčasně, ale udělal jsem velké pokroky a nechci to v této důležité fázi sezony pokazit," uvedl.