Hlavní obsah

Soukalová byla roztržitá, Hašek si věřil na nejdelší trasu

Pavel Orholz
12. 8. 2023 22:02

Dominik Hašek, biatlonistka Gabriela Soukalová, královna bílé stopy Kateřina Neumannová, vodní slalomáři Vít Přindiš, Lukáš Rohan nebo Amálie Hilgertová odstartovali ještě s dalšími známými osobnostmi v sobotu dopoledne cyklistickým závodem lipenský sportovní festival. Letošní už 12. ročník potrvá až do neděle 20. srpna.

Lipenský sportovní festivalVideo: Pavel Orholz, Právo

 
Článek

Dominik Hašek se vydal na nejdelší 60kilometrovou trasu. „První kolo jsem dostal ve třinácti letech od táty a i v době hokejové kariéry byla pro mě cyklistika doplňkovým sportem. Teď sice nemám tolik natrénováno, ale snad i tuhle delší trasu zvládnu," sdělil Právu před startem Hašek.

Okolo něho pobíhala Gabriela Soukalová, která byla jako v době své biatlonové kariéry roztržitá. „Teď nestíhám vůbec nic, za chvíli je start," rozhazovala rukama. Naprosto klidně naopak působil cyklista Karel Vacek, který vybojoval druhé místo v jedné z etap Giro d´Italia. „Bydlím kousek od Lipna, takže jsem tuhle super akci nemohl vynechat. Neberu to jako velký závod, ale chtěl jsem si užít vyjížďku a lidi. Odpoledne mě čeká ještě trénink za motorkou a zítra jedu na vysokohorské soustředění do Rakouska," vysvětloval Vacek.

Nadšená byla z účasti na cyklistickém závodě v okolí Lipna ředitelka festivalu Kateřina Neumannová, která také vyrazila na trať. „Účast známých osobností je na tomto ročníku opravdu rekordní a přijeli všichni, které jsem oslovila. Je tady i přes tři sta závodníků z řad veřejnosti, doufám, že tak bude festival pokračovat," pochvalovala si Neumannová. Cyklistický závod absolvovali například volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko nebo bikerka Kateřina Nash, prachatická rodačka, která přijela z Ameriky.

Dvanáctý ročník festivalu potrvá až do neděle 20. srpna a veřejnosti nabídne celou řadu kurzů, závodů, večerní koncerty, ale také pohádky pro děti.

Reklama