Teuns vyhrál týden po Valonském šípu etapu na závodě Kolem Romandie

Belgický cyklista Dylan Teuns vyhrál týden po triumfu na Valonském šípu první etapu závodu WorldTour Kolem Romandie. Člen týmu Bahrajn Victorious podobně jako na belgické klasice triumfoval ve švýcarském Romontu ve spurtu po závěrečném stoupání.

Belgický cyklista Dylan Teuns.

Teuns po 178 km připravil na pásce o vítězství Australana Rohana Dennise. Dvojnásobný mistr světa v časovce vyrazil dopředu zhruba kilometr před cílem, a i když se zdálo, že svůj únik dotáhne do vítězného konce, začal tuhnout a na posledních metrech se přes něj přehnal čerstvější Teuns.

Dennis skončil druhý stejně jako v úterním prologu, jako útěchu získal vedoucí dres lídra. Vítěz časovky Ethan Hayter z Británie se zapletl 15 km před cílem do pádu a dojel poslední s velkou ztrátou.

Manko nabral také jediný český účastník závodu Josef Černý, jenž po 30. místě v prologu dnes obsadil 122. pozici s více než desetiminutovým odstupem.

Dennis vede průběžně o 16 sekund před Rakušanem Felixem Grossschartnerem a loňským vítězem Geraintem Thomasem z Británie.