Ve spurtu vládl Ewan. Dva cyklisty z Gira vyřadily těžké pády

Cattolica

Rovinatou 5. etapu Gira d'Italia vyhrál v hromadném spurtu australský cyklista Caleb Ewan. V závěrečných kilometrech měli v pelotonu těžké pády adepti na přední celkové umístění Pavel Sivakov z Ruska, vítěz úterní etapy Joe Dombrowski z USA a Španěl Mikel Landa. Sivakov a Landa museli následně ze závodu odstoupit.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Caleb Ewan vyhrál pátou etapu Gira. Její závěr přinesl i těžké pádyVideo: sntv

Elitní spurtér Ewan si připsal po 175 kilometrech z Modeny do Cattolicy jubilejní desátou výhru nad Grand Tours. Člen týmu Lotto Soudal za sebou nechal italské rychlíky Giacoma Nizzola, Eliu Vivianiho a bývalého mistra světa Petera Sagana ze Slovenska.

Růžový trikot lídra si pohlídal Ital Alessandro De Marchi, nově druhý je místo Dombrowského Belgičan Louis Vervaeke. Dombrowski skončil na zemi stejně jako Landa zhruba čtyři kilometry před cílem po srážce s pořadatelem, jenž jezdce varoval před ostrůvkem uprostřed silnice. Vedoucí muž vrchařské soutěže dokázal etapu se ztrátou dokončit, pro lídra týmu Bahrajn Victorious Landu skončilo Giro odjezdem do nemocnice.

"V nemocnici Mikelovi ošetřili zlomenou klíční kost a několik žeber na levé straně. Po celou dobu byl při vědomí a doufá, že se co nejdříve vrátí na kolo," uvedl Landův tým v tiskovém prohlášení.

Australan Caleb Ewan vyhrál pátou etapu GiraVideo: sntv

Do cíle dorazil Sivakov, i když se potloukl při pádu způsobeném přečnívajícím stromem do silnice. Večer však jeho tým Ineos Grenadiers oznámil, že kvůli zranění ramena ruský vrchař ze závodu odstupuje.

Český cyklista Jan Hirt měl na 124. místě stejný čas jako vítěz a celkově se posunul na 39. pozici.

Ve čtvrtek peloton absolvuje horskou etapu o délce 160 km. Před cílem v San Giacomu ve výšce 1090 metrů čeká cyklisty prudké 15,5 km dlouhé stoupání.