Hlavní obsah

VIDEO: Za nepochopitelné sestřelení dvou cyklistů vyloučili doprovodné vozidlo z Tour

11. 7. 2011 9:10

Devátou etapu Tour de France provázely v neděli kolize, při kterých tekla krev a praskaly kosti. Nejdramatičtější nehoda se odehrála při sjezdu z vrcholu Col du Pas de Peyrol, kdy do hluboké škarpy zahučel v sedmdesátikilometrové rychlosti jeden z největších favoritů závodu Kazach Alexandr Vinokurov. Se zlomenou stehenní kostí mu do sanitky pomáhal i jeho stájový kolega Roman Kreuziger.

Foto: Reuters

Johnny Hoogerland skončil za ostnatým drátem na poli.Foto: Reuters

Článek

Se zlomenou lopatkou skončil po tomto karambolu i pátý muž loňského ročníku Jürgen van den Broeck, který má i polámaná žebra a pneumotorax.

Neuvěřitelná nehoda se pak stala doprovodnému televiznímu vozidlu, jehož řidič se zřejmě lekl blízkosti stromu u krajnice, prudce strhl volant doprava a sestřelil Španěla Juana Antonia Flechu. Ten v pádu jako kulečníková koule poslal přes ostnatý drát do pole nizozemského cyklistu Johnnyho Hoogerlanda. Oba přitom jeli ve vedoucí skupině, která s výrazným náskokem před pelotonem bojovala o prvenství v etapě.

Zranění závodníci sice do cíle dojeli, ale se značnou ztrátou. Tržné rány jim ošetřili v nemocnici až po závodě. "Bylo to nepochopitelné. Johnny měl na nohou hluboké krvácející rány. Plot mu doslova svlékl kombinézu a byl skoro nahý," řekl šéf Hoogerlandova týmu Vacansoleil Michel Cornelisse.

Doprovodné vozidlo se po šíleném manévru na Tour už neukáže.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?