Vingegaard před Tour de France potvrdil formu výhrou na Critériu du Dauphiné

Dánský cyklista Jonas Vingegaard ovládl suverénně závod Critérium du Dauphiné a tři týdny před obhajobou triumfu na Tour de France vyslal soupeřům vzkaz o své formě. Po dvou etapových triumfech v předchozích dnech dojel v závěrečné osmé části s pěti vrchařskými prémiemi a cílem v Grenoblu druhý s odstupem 23 sekund za vítězným Italem Giuliem Cicconem.

Dánský cyklista Jonas Vingegaard ovládl suverénně závod Critérium du Dauphiné

Šestadvacetiletý Dán za sebou udržel svého nejbližšího rivala Adama Yatese. Britský jezdec ztratil na třetím místě dalších deset sekund. V celkovém hodnocení ho Vingegaard porazil o 2:23 minuty, což je největší náskok vítěze na Dauphiné za posledních 30 let od triumfu Švýcara Laurenta Dufauxe. Třetí Australan Ben O'Connor zaostal o 2:56.

"Mám radost, že jsem závod vyhrál. Je to pro mě velká věc. Překvapilo mě, že byly časové odstupy tak velké, ale jsem v dobré formě," řekl Vingegaard po jedenácté výhře v sezoně.

L´etape plný zážitků. Martina Sáblíková splnila sen jednomu pánovi, Tomáš Bábek to poslal na sprinteraVideo: Sport.cz

"Teď si dám pár dní odpočinku a pak začne závěrečná příprava na Tour de France. Musím ještě trochu zapracovat, ale už ne moc," dodal před očekávaným soubojem se dvojnásobným šampionem Tour Slovincem Tadejem Pogačarem.