Wiggins na závěr v Polsku ovládl časovku, celkově vyhrál Weening

Krakov

Olympijský vítěz Bradley Wiggins vyhrál na závěr cyklistického závodu Kolem Polska suverénně časovku na 37 kilometrů. Na své největší vítězství v etapovém závodu v kariéře dosáhl Nizozemec Pieter Weening.

Zdeněk Štybar vítězí ve třetí etapě závodu Kolem Polska.

Brit Wiggins si v Krakově připsal první výhru od loňské časovky na olympijských hrách v Londýně. Loňský vítěz Tour de France se chce v druhé polovině sezóny zaměřit na zisk titulu mistra světa právě v jízdě proti chronometru.

Druhého Fabia Cancellaru ze Švýcarska, čtyřnásobného šampiona v časovce, za sebou  Wiggins nechal o 56 sekund. Třetí byl Američan Taylor Phinney.

Weening byl před sedmým dílem závodu Kolem Polska až pátý, ale šesté místo v časovce mu pomohlo vyšvihnout se do čela. Druhého Jona Izaguirreho ze Španělska za sebou nechal v celkovém pořadí o 13 sekund, na třetí pozici klesl dosavadní lídr Christophe Riblon z Francie (-16).

Čeští cyklisté Leopold König a Zdeněk Štybar se v časovce seřadili na 26. a 27. příčce. V celkovém hodnocení bylo pořadí obrácené, Štybar byl při svém návratu do pelotonu po téměř čtyřměsíční zdravotní pauze čtyřiadvacátý, König osmatřicátý.