Hlavní obsah

Do třetího ročníku e:LIGY vstoupí opět všechny ligové kluby

18. 11. 2021 15:11

Startuje třetí ročník největšího esportového tuzemského turnaje v herním titulu FIFA 22. Do e:LIGY vstoupí všech šestnáct prvoligových fotbalových klubů. Do soutěže pod patronací Ligové fotbalové asociace se zapojí všechny největší hvězdy české FIFA scény, které budou současně bojovat o jednu vstupenku v prestižním mezinárodním seriálu EA SPORTS FIFA 22 Global Series Playoffs, které určí finalisty mistrovství světa FIFAe World Cup na konci letošní sezóny. Třetí ročník populární soutěže se tentokráte odehraje v novém dlouhodobém formátu.

Foto: @Emerickson, Facebook

Sparťanský hráč Jan "Emerickson" Krupička slaví s pohárem pro vítěze FIFA COOL ligy. Ilustrační fotoFoto: @Emerickson, Facebook

Článek

Boje o mistra e:LIGY začne kvalifikační fází, kde se v několika turnajích budou hledat budoucí reprezentanti klubů, kteří nevlastní svou vlastní soupisku hráčů. Jedná se o Hradec Králové, Mladou Boleslav a České Budějovice. Zbylých třináct klubů nominovalo svou dvojici nebo dokonce trojici zkušených FIFA plejerů.

„Zpovzdálí sledujeme vývoj české FIFA scény a ukazuje se, že její kvalita roste, stejně jako zájem českých klubů různé úrovně zapojit se do virtuálního světa esportu. Proto jsme se letos rozhodli e:LIGU částečně uzavřít pro skutečně nejlepší hráče a veřejnost se nakonec bude moci zapojit do tří volných turnajů. Těší nás, že v některých klubech si už také našly cestu k menším sponzorům a tamní vedení vidí, že díky naší e:LIZE se jim otevřely nové možnosti obchodních partnerů," uvedl Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel Ligové fotbalové asociace.

Po významně kratší kvalifikační fázi bude následovat základní část e:LIGY, která bude obsahovat patnáct ligových kol, ve kterých v předem určených termínech kluby odehrají jednou zápasy každý s každým. Z dlouhodobé tabulky vzejde potom pořadí určující nasazení do závěrečného play-off.

„Věříme, že každé ligové kolo nabídne fanouškům kvalitní a vyrovnané zápasy. Do závěrečného play-off sice postoupí všech šestnáct klubů, ale konečné umístění po základní části bude hrát významnou roli pro nasazení v pavouku play-off, takže motivace všech účastníků po celou dobu základní části je zajištěna," řekl k hernímu systému e:LIGY Štěpán Hanuš, ředitel komunikace a PR Ligové fotbalové asociace. Ta nabídne fanouškům streamované přenosy z vybraných ligových kol a samozřejmě kompletního programu play-off. O mistrovském titulu se rozhodne ve finále e:LIGY v neděli 27. března 2022.

Také letos je e:LIGA jako jediný český turnaj součástí nadnárodního EA SPORTS FIFA 22 Global Series, ve kterém se střetnou nejlepší hráči z celého světa. „Děkujeme za důvěru EA SPORTS, která naši e:LIGU řadí na úroveň největších národních soutěží na světě. Českým reprezentantům stejně jako zástupcům jiných evropských lig bude náležet jedna vstupenka do EA SPORTS FIFA 22 Global Series Playoffs, z které se mohou probojovat na samotný velký event FIFAe World Cup. Vnímáme to jako extrémně velké lákadlo především pro elitní borce z české FIFA scény," podotkl Štěpán Hanuš. Zástupce e:LIGY v prestižní mezinárodní soutěži vzejde z interního souboje v rámci vítězného klubu e:LIGY 2021/22.

Reklama

Sdílejte článek