Finsko - Česko 6:3České florbalistky podlehly na EFT v Lempäälä domácím Finkám 3:6

České florbalistky podlehly v úvodním duelu na Euro Floorball Tour v Lempäälä domácím Finkám 3:6. Dvěma góly a asistencí pomohla k vítězství Suomi Veera Kauppiová a tři body za branku a dvě přihrávky si připsalo i její dvojče Oona. Další zápas čeká svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera v sobotu od 18:00 proti Švédsku.

Finky otevřely skóre už po 45 sekundách, kdy poprvé překonala Lenku Remešovou Veera Kauppiová. V 6. minutě zvýšila My Kippiläová, pak se sice český tým ubránil při vyloučení Venduly Beránkové, ale ještě v první třetině zvýšily Oona Kauppiová a Sara Piispaová na čtyřbrankový náskok.

Ve 27. minutě upravila Sofia Leinová už na 5:0. Za 62 sekund sice sebrala čisté konto Kristě Nieminenové Michaela Mlejnková, ale pětigólový náskok vrátila Finkám ve vlastním oslabení Veera Kauppiová.

Češky v závěrečním dějství porážku zmírnily. Nejprve se podruhé trefila Mlejnková a poslední slovo měla kapitánka Eliška Krupnová.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Lempäälä (Finsko):
Finsko - ČR 6:3 (4:0, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. V. Kauppiová (O. Kauppiová), 6. Kippiläová (O. Kauppiová), 12. O. Kauppiová (Piispaová), 18. Piispaová (V. Kauppiová), 27. Leinová (Sällströmová), 36. V. Kauppiová – 28. Mlejnková (Bačová), 53. Mlejnková, 56. Krupnová. Rozhodčí: Crivelli, Rampoldi (oba Švýc.). Vyloučení: 3:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 352.
Švédsko - Švýcarsko 10:2 (1:1, 2:0, 7:1).