Česko - Finsko 3:5Čeští florbalisté podlehli na Světových hrách Finsku

Čeští florbalisté prohráli v druhém utkání na Světových hrách v Birminghamu s úřadujícími vicemistry světa Finy 3:5 a připsali si po výhře nad americkými Spojenými státy americkými 13:1 první ztrátu. O potvrzení postupu ze skupiny B do semifinále budou hrát bronzoví medailisté z prosincového mistrovství světa v Helsinkách v neděli od 22:30 SELČ s Kanadou.

Česká opora Lukáš Bauer.

Finové otevřeli skóre v čase 6:55, kdy po přihrávce Eemeliho Salina překonal Lukáše Bauera pohotovou střelou Sami Johansson. Tým kouče Jaroslava Berky se potom ubránil při vyloučení Filipa Formana, ale sekundu před koncem první třetiny se trefil tentokrát po asistenci Nica Sala opět Johansson.

Ve 21. minutě při trestu Josefa Rýpara zvýšil Justus Kainulainen, který po individuální akci zamířil přesně k levé tyči Bauerovy branky. Přesně za dvě minuty při vyloučení Eemeliho Akoly snížil Ondřej Němeček, jenž si vyměnil balonek s Filipem Formanem a sebral Lassimu Tosisevovi čisté konto. V čase 29:05 vrátil Finům tříbrankový náskok z trestného střílení Kainulainen.

Ve 34. minutě se dostal do úniku Ville Lastikka a bekhendovým blafákem upravil už na 5:1. Češi se nevzdali a za dvě minuty překonal po Rýparově přihrávce Torisevu Filip Forman. Za dalších 115 sekund se po pasu Matyáše Šindlera trefil z otočky Mikuláš Krbec, ale víc už tým trenéra Petteriho Nykkyho soupeři nepovolil.

Světové sportovní hry v neolympijských disciplínách v Birminghamu (USA):
Florbal - muži:
Skupina B:
Česko - Finsko 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Branky: 22. Němeček, 36. F. Forman, 38. M. Krbec - 7. a 15. S. Johansson, 21. a 30. z tr. střílení Kainulainen, 34. Lastikka. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 667.