Finsko - Polsko 14:0Finské florbalistky rozdrtily na MS Polsko a jsou v semifinále

Finské florbalistky zvítězily ve čtvrtfinále mistrovství světa ve švédské Uppsale nad Polskem 14:0 a v sobotu večer narazí v boji o finále na vítězky pátečního souboje mezi Českem a Dánskem. Čtyři góly dala za obhájkyně bronzu Veera Kauppiová. Finky už po minutě a půl vedly 3:0.

Po 43 sekundách otevřela skóre Veera Kauppiová a další branky v rychlém sledu přidaly Nieminenová a Jenna Saariová. Ve 4. minutě inkasovaly Polky dvakrát během 21 sekund po gólech Laury Rantanenové a Oony Kauppiové.

V úvodní části nastřílely favoritky celkem osm gólů, protože se prosadily ještě Elli Kylmäluomaová, podruhé Veera Kauppiová a také Nieminenová, která potom byla ještě jednou úspěšnou střelkyní ve druhém dějství.

V závěrečné části nejdříve skórovala ve vlastním oslabení Laura Manninenová, potom se prosadila podruhé v utkání Kylmäluomaová, trefila se také Ella Sundströmová a dalšími dvěma góly dovršila výsledek největší finská hvězda Veera Kauppiová.

Švédky zničily Norsko

Domácí Švédky zvítězily nad Norskem 13:0 a v sobotu (od 15:45) obhájkyně titulu nastoupí v semifinále proti lepšímu z páteční duelu mezi Švýcarskem a Slovenskem, které vede český trenér Michal Jedlička. Pět bodů za hattrick a dvě asistence si připsala Maja Viströmová.

Díky dvěma brankám a jedné přihrávce se dostala už na hranici 80 bodů na MS Emelie Wibronová. Druhá hráčka historického pořadí má ze 34 zápasů 46 gólů a 34 asistencí a na rekordmanku Annu Wijkovou ztrácí osm bodů. Wijková, která skončila po minulém šampionátu, ve 36 duelech vstřelila 23 branek a na 65 přihrála.

Mistrovství světa florbalistek v Uppsale (Švédsko):
Čtvrtfinále:
Finsko - Polsko 14:0 (8:0, 1:0, 5:0)
Branky: 1., 19., 58. a 60. V. Kauppiová, 2. a 33. S. Nieminenová, 12. a 55. Kylmäluomaová, 2. Saariová, 4. Rantanenová, 4. O. Kauppiová, 7. Niemeläová, 47. Manninenová, 57. Sundströmová.
Švédsko - Norsko 13:0 (3:0, 8:0, 2:0)
Branky: 15., 27. a 35. Viströmová, 3. a 54. Gustafssonová, 30. a 40. Lonebergová, 36. a 50. Wibronová, 8. Rasmussenová, 26. W. Johanssonová, 29. Molinová, 31. Svärdová.