Florbalisté Mladé Boleslavi a Střešovic na úvod semifinále doma uspěli

Florbalisté mistrovské Mladé Boleslavi a Tatranu Střešovice uspěli doma v úvodních zápasech semifinále. Středočeši zdolali pražskou Spartu 5:4 v prodloužení a rozhodl o tom v čase 68:18 útočník Matěj Pěnička. Tatran zvítězil nad Vítkovicemi 4:1. Série na čtyři vítězné zápasy budou pokračovat v neděli opět v Mladé Boleslavi a Praze.

Florbalisté Sparty se tentokrát proti Boleslavi radovat nemohli.

Sparta na hřišti vítěze základní části třikrát vedla. V sedmé minutě ji dostal poprvé do náskoku Jakub Kolstrunk, v čase 13:52 sice vyrovnal Petr Koláčný, ale za tři minuty se za Pražany prosadil Radim Křenek. Další branky padly až ve třetí třetině. Ve 46. minutě vyrovnal Patrik Suchánek, ale za 158 sekund se radovala Sparta díky brance Marka Zouzala.

V 51. a 56. minutě otočili stav Jakub Gruber s Adamem Hemerkou, za 51 sekund ale vynutil nastavení Mikuláš Krbec. Sparta, která uspěla proti Středočechům naposledy v únoru 2019 díky výhře v Mladé Boleslavi 7:5, favorita zdolat nedokázala. Martina Beneše prostřelil v 69. minutě Pěnička.

Úřadující vicemistři z Vítkovic sice v Řepích vedli díky gólu Marka Matejčíka v čase 3:41, ale za 35 sekund vyrovnal Martin Šindlelář. Ve 24. minutě otočil stav Ondřej Němeček a před polovinou utkání zvýšil Jonáš Kreysa, který pak ještě 44 sekund před koncem při power play do prázdné branky druhým gólem v utkání dovršil výsledek.

Livesport superliga florbalistů - semifinále play off; 1. zápasy:
Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 29. a 60. Kreysa, 5. Šindelář, 24. Němeček - 4. Matejčík.
Mladá Boleslav - Sparta Praha 5:4 v prodl. (1:2, 0:0, 3:2 - 1:0)
Branky: 14. Koláčný, 46. Suchánek, 51. Gruber, 56. Hemerka, 69. Pěnička - 7. Kolstrunk, 17. Křenek, 49. Zouzal, 57. M. Krbec.