Florbalisté Mladé Boleslavi stále vedou superligu o tři body

Florbalisté Mladé Boleslavi zvítězili ve 23. kole superligy v Liberci 9:5 a díky 21. výhře v řadě se drží v čele tabulky o tři body před druhými Vítkovicemi. Druzí Ostravané uspěli v Praze proti Spartě, kterou porazili 7:4. Třetí Tatran Střešovice vyhrál doma nad Českou Lípou 8:2.

Radost florbalistů Vítkovic. Ilustrační foto.

V dresu Mladé Boleslavi zazářil čtyřmi góly Tadeáš Chroust, hattrick domácího Šimona Stránského domácím proti favoritovi nepomohl.

Vítkovice prohrávaly na hřišti Sparty 1:3 a 2:4, ale pěti góly mezi 49. a 60. minutou zápas otočily. Hattrickem k tomu přispěl Lukáš Hájek a tři asistence zaznamenal Marek Matejčík. Pod vítězství Tatranu nad Českou Lípou se podepsal dvěma góly Filip Langer a tři body za gól a dvě asistence zaznamenal Jan Meliš.

Na pátou pozici se před Spartu posunul Chodov, který vyhrál nad Hattrickem Brno 10:7 díky vydařené třetí třetině. Před ní prohrával 3:5. Tři branky a jednu přihrávku si za Pražany připsal Marek Vávra, čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí měl jeho spoluhráč Petr Majer i Luděk Ondráček v týmu poražených.

Čtvrtí Boheminas vyhráli na hřišti posledních Otrokovic 8:3 i díky čtyřem bodům za gól a tři přihrávky Matěje Pěničky.