Čeští florbalisté přehráli Švýcarsko

Čeští florbalisté zdolali na turnaji Euro Floorball Tour v Malmö po obratu Švýcarsko 2:1 a navázali na páteční vítězství nad domácím Švédskem 12:8. Rozhodl o tom v čase 57:19 z trestného střílení Filip Langer. Svěřenci trenéra Jaroslava Berky tak budou s plným počtem bodů útočit na triumf v turnaji v neděli od 14:30 proti Finsku. V dresu české reprezentace odehrál jubilejní 100. zápas útočník Martin Tokoš a připsal si asistenci.

Josef Rýpar s kapitánskou páskou v zápase se Švýcary.

V úvodu utkání gólman Tomáš Jurco zlikvidoval šance Nilse Conrada a Claudia Muttera. Za český tým neproměnil ve 13. minutě velkou šanci Adam Zubek a o chvíli později trefil Marek Zouzal horní tyč. Na Jurca nevyzrál Marco Louis a bezbrankový stav neprolomil ani na druhé straně Jakub Buršík.

Na začátku druhého dějství nepřekonal českého gólmana opět Mutter a ve 26. minutě měl dvě velké příležitosti Tokoš. Nejdříve mu ale v úniku přeskočil balonek hůl a nedokázal zakončit, vzápětí trefil horní tyč. V čase 28:24 otevřeli skóre Švýcaři a po přihrávce Nicoly Bischofbergera zamířil do odkryté branky Jan Bürki. Vyrovnat mohl Petr Majer. Český tým podržel při šancích Švýcarů Jurco a v 38. minutě pomohla Lukasu Gerhartovi tyč po střele Adama Delonga.

Na Jurca nevyzráli Noel Seiler ani Paolo Riedi, mezitím měl možnost i Delong. V 52. minutě dorážkou Tokošovy střely vyrovnal Adam Hemerka. Pro Tokoše to byl 102. bod za 57 gólů a 45 asistencí. Odpovědět mohli Seiler a Jan Zaugg, ale Jurca nepřekonali. Češi se ubránili i při vyloučení Filipa Formana a naopak v oslabení byl faulovaný Langer a nařízenou penaltu sám proměnil.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Malmö:
Česko - Švýcarsko 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 52. Hemerka (Tokoš), 58. Langer z tr. střílení - 29. Bürki (Bischofberger). Rozhodčí: Broman, Matti (oba Švéd.). Vyloučení: 1:0. Bez využití.
Švédsko - Finsko 5:1 (0:0, 3:1, 2:0).