Švýcarsko - Estonsko 9:0 Florbalisté Švýcarska a Švédska postoupili do semifinále MS

Helsinky

Florbalisté Švédska a Švýcarska bez potíží splnili roli jasných favoritů a postoupili do semifinále mistrovství světa v Helsinkách. Švýcaři porazili Estonsko 9:0 a čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí k tomu přispěl útočník Paolo Riedi. Obhájci bronzu se v pátek od 14:30 utkají v boji o finále s úřadujícími vicemistry světa Švédy, kteří vyhráli nad Norskem 8:2.

Estonci drželi proti Švýcarům nerozhodný stav do času 9:44, kdy při vyloučení Patrika Kareliussona otevřel skóre Jan Zaugg. V úvodní třetině se prosadili ještě Luca Graf a Tobias Heller. Po druhé části už měli Švýcaři pětibrankový náskok po trefách Jan Bürkiho a Riediho.

V úvodu třetí části skóroval Claudio Laely, ve 45. minutě přidal svůj druhý gól v utkání Riedi a za 31 sekund se zapsal mezi střelce i Nicola Bischofberger. Výsledek dovršil 102 vteřin před koncem Manuel Maurer. Brankář Pascal Meier udržel díky 22 úspěšným zákrokům čisté konto.

Švédové vedli v čase 13:43 nad Nory už 6:0. Po 53 sekundách otevřel skóre Johan Samuelsson, za dalších 27 vteřin skóroval Kim Nilsson a potom se prosadil opět Samuelsson. V 9. minutě nejdříve Alexander Galante Carlström využil přesilovku a hned za čtyři sekundy se zapsal mezi střelce Jesper Sankell. O šestý gól se postaral Robin Nilsberth.

Ve druhém dějství gól nepadl a ve 43. minutě zvýšil už Albin Sjögren už na 7:0. V čase 46:21 snížil jednačtyřicetiletý Ketil Kronberg, za Švédsko se prosadil ještě Jesper Sankell a poslední slovo měl v přesilové hře Ole Mossin Olesen.

Mistrovství světa florbalistů v Helsinkách:
Čtvrtfinále:
Švýcarsko - Estonsko 9:0 (3:0, 2:0, 4:0)
Branky: 37. a 45. Riedi, 10. Zaugg, 13. Graf, 18. Heller, 34. Bürki, 43. Laely, 46. Bischofberger, 59. Maurer.
Švédsko - Norsko 8:2 (6:0, 0:0, 2:2)
Branky: 1. a 6. J. Samuelsson, 10. a 53. Sankell, 2. K. Nilsson, 10. Galante Carlström, 14. Nilsberth, 43. Sjögren - 47. Kronberg, 56. Olesen.