Hlavní obsah

Florbalový Skill Contest. Jak míček lepí pardubickým Sokolům?

10. 3. 2021 12:55

Po první epizodě videoseriálu Livesport Superliga Skill Contest přišli na řadu hráči klubu Sokoli Pardubice. Ti mají za sebou velmi náročnou část sezony. Kvůli karanténě způsobené nákazou covid-19 museli v posledních týdnech dohánět zápasové manko a čekalo na ně mnoho soupeřů v krátkém časovém sledu za sebou. Ve videu uvidíte hráče Ivo Teichmana, Michala Smolu a Adama Šmída.

Nástrahy florbalového Skill Contestu si vyzkoušeli hráči Sokola PardubiceVideo: Český florbal

 
Článek

"Tato část sezony pro nás byla opravdu velmi náročná. Museli jsme se poprat s velkou zápasovou porcí. Nebylo to nic jednoduchého," okomentoval situaci Šmíd. V rámci Skill Contestu si hráči vybírali ze tří disciplín. V porovnání s prvním účastněným týmem z pražských Střešovic si dobře vedl devatenáctiletý útočník Sokolů Adam Šmíd, který se dostal do vedení a zatím kraluje pořadí disciplíny střelba na cíl.

V dalším díle seriálu, který bude zveřejněn na našem webu opět ve středu 17.3., uvidíte mužstvo pražského Sokolu Královské Vinohrady.

Skill Contestu se účastní všech 14 mužstev Livesport Superligy. Vybraní zástupci klubů soutěží ve třech disciplínách: střelbě na přesnost, slalomu a střelbě na cíl. Všechny úkoly prověří jejich dovednosti, které se mohou využít při utkáních. Například střelbu z dálky 30 metrů lze i podle samotných hráčů využít při střelbě do prázdné branky při power play. Střelba na přesnost, která byla pro střelce Superligy kvůli malým otvorům v brance velmi obtížná, zase prověřila jejich jemnou motoriku s florbalovou holí. Dlouhý slalom, při kterém hráči uběhli 96 metrů, ukázal, jak jsou na tom s atletickou průpravou.

Celá série dovednostních soutěží vyvrcholí velkým finále, ve kterém se utkají tři vítězové jednotlivých kategorií. Ve finálovém díle se všichni tři zúčastní zmiňovaných disciplín a nejlepší z nich se stane šampionem letošního ročníku soutěže Livesport Superliga Skill Contest. Na finálové video se můžete těšit na začátku června 2021!

Reklama

Sdílejte článek