Mladá Boleslav porazila opět Black Angels, Curney vyrovnal s 95 góly rekord

Florbalisté favorizované Mladé Boleslavi vyhráli ve druhém utkání čtvrtfinále play off superligy nad Black Angels 9:5 a vedou v sérii na čtyři vítězství 2:0 na zápasy. Pěti body za dvě branky a tři asistence k tomu pomohl Daniel Šebek. Po dvou gólech vítězů dali i Milan Tomašík a Jiří Curney, který s 95 brankami vyrovnal historický rekord play off Milana Fridricha.

Mladoboleslavský florbalista Jan Natov.

Vítěz základní části Mladá Boleslav po sobotní vysoké výhře 16:6 tentokrát v utkání tolik nekralovala. Sice vedla už ve 4. minutě po gólech Tomašíka a Curneyho 2:0, ale Pražané do poloviny první třetiny díky Jakubu Renčínovi a Jakubu Hromadovi odpověděli. Na gól Martina Tokoše pak zareagoval po 24 sekundách druhé části Tomáš Hanák.

Mezi 25. a 32. minutou ale favorit unikl do tříbrankového náskoku po trefách Jana Řehoře, Martina Tokoše a Curneyho, který využil přesilovou hru a vyrovnal Fridricha.

Jednatřicetiletý Curney tak drží ofenzivní rekordy v základní části v bodech (736), gólech (404) i asistencích (332) a v play off v produktivitě (273) i brankách. Na 95 gólů potřeboval 91 utkání, Fridrich je dal ve 114 duelech. Mezi nejlepšími nahrávači bojů o titul je Curney se 78 asistencemi druhý za svým současným trenérem Petrem Novotným (96).

Hosté se díky gólu v přesilovce Jana Hněvkovského na začátku závěrečného dějství vrátili do hry, a přestože Tomáš Hanák neproměnil trestné střílení, tak Matouš Burian vzápětí snížil na rozdíl jediné branky. Na to ale zareagoval Tomašík, přesilovku pak využil Jan Natov a výsledek dovršil Šebek.

" Druhý zápas byl odlišný oproti sobotě, kdy jsme to po polovině zápasu zlomili. Tentokrát jsme neproměnili některé šance, Black Angels se na začátku třetí třetiny dotáhli na rozdíl jedné branky a my jsme trochu znervózněli. Naštěstí jsme se vrátili ke své hře a závěr byl poměrně poklidný," řekl mladoboleslavský obránce Filip Zakonov.

Vítkovičtí obhájci titulu z roku 2019 také i podruhé doma uspěli a po sobotní výhře 7:4 vyhráli v městském derby nad FBC Ostrava 6:0. Po gólu a asistenci si připsali Jiří Besta, Lukáš Hájek a Marek Bräuer. Brankář Lukáš Souček udržel díky 26 úspěšným zákrokům čisté konto.

V pražských derby je jasné, že se budou hrát minimálně i páté zápasy. Tatran Střešovice zdolal Spartu 6:4 a odpověděl na úvodní prohru 5:7. Dvěma góly a asistencí pomohl k výhře Milan Meliš a brankou a dvěma přihrávkami Filip Langer.

Bohemians přivítali zpět v sestavě po jednozápasovém trestu za červenou kartu ofenzivního lídra Filipa Formana. Bez něj prohráli v sobotu 5:9, dnes zvítězili 8:5. Filip Forman k tomu přispěl dvěma asistencemi. Hlavní hvězdou večera byl se čtyřmi trefami a jednou přihrávkou Jakub Šárka.

Superliga florbalistů- čtvrtfinále play off; 2. zápasy:
Mladá Boleslav - Black Angels 9:5 (3:2, 3:1, 3:2)
Branky: 3. a 49. Tomašík, 4. a 32. Curney, 14. a 53. D. Šebek, 25. Řehoř, 30. Tokoš, 51. Natov - 8. Renčín, 10. Hromada 21. T. Hanák, 42. Hněvkovský, 44. Burian. Stav série: 2:0.
1. SC Vítkovice - FBC Ostrava 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Branky: 2. Čonka-Skyba, 20. R. Gattnar, 21. Delong, 35. Hájek, 37. Besta, 57. Bräuer. Stav série: 2:0.
Tatran Střešovice - Sparta Praha 6:4 (1:0, 2:0, 3:4)
Branky: 8. a 32. Meliš, 27. Šindelář, 54. Piskáček, 60. Langer, 60. Brautferger - 43. a 49. Marvánek, 43. Juha, 54. L. Ujhelyi. Stav sére: 1:1.
FBŠ Bohemians - Chodov 8:5 (1:3, 2:1, 5:1)
Branky: 21., 23., 43. a 49. Šárka, 46. a 59. Buršík, 6. Vojtíšek, 56. Pěnička - 35. a 59. J. Bauer, 1. Eremiáš, 9. J. Koutný, 10. Majer. Stav série: 1:1.