Hlavní obsah

Opařili deset tisíc diváků, přesto byli Češi smutní. Je to hodně hořké, přiznal Beneš

10. 12. 2021 23:02

Sahali po historickém zápisu, ještě ve druhé třetině se první finálová účast po sedmnácti letech zdála tak blízko. Jenže čeští florbalisté nadějně rozehrané semifinále s finskými obhájci zlata v Helsinkách ztratili, rozhodující gól na 2:3 dostali v poslední minutě.

Foto: Barbora Reichová/Český florbal

Zklamaný Marek Beneš po semifinále světového šampionátu.Foto: Barbora Reichová/Český florbal

Článek

Helsinky (od zvláštního zpravodaje) - Na minulém šampionátu bylo semifinále ve stejném složení jasnou finskou záležitostí, teď Češi statečně vzdorovali do posledních vteřin. Ale efekt byl stejný, opět je z toho zápas „jen“ o bronz. Ten Češi sehrají v sobotu od 13.30 SEČ proti Švýcarsku.

Turnaj se přesunul do Hartwall Areny a konečně dostal parádní kulisu, které se mladý český tým nezalekl. Sázel na kvalitní obranu podpořenou skvělým gólmanem Lukášem Bauerem a hrozil z brejků.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Český florbal (@ceskyflorbal)

V 16. minutě vedli Češi 2:0 a desetitisícová kulisa v Hartwall Areně byla opařená. „Hráli jsme sebevědomě. Kdybychom byli zalezlí a jen odpalovali balonky, vůbec nemáme šanci na úspěch,“ vysvětloval Marek Beneš, autor druhé české trefy.

Jenže po přestávce zkušení Finové začali předvádět, proč vyhráli oba poslední šampionáty. Dvě česká zaváhání nemilosrdně ztrestali, naopak na druhé straně už produktivita vázla.

„Kdybychom prohráli 1:6 a nedali šance, tolik to nebolí. Tahle je to hodně hořké,“ litoval Beneš. Drtivou ránu zasadil českému týmu Sami Johansson, v 60. minutě propálil všechno, co mu stálo v cestě.

„Měl jsem před sebou tři lidi a jen cítil, jak mi škrtla o rukáv. Hrozně moc to mrzí,“ litoval gólman Lukáš Bauer, jasná hvězda zápasu. „On je famózní celý turnaj, můžeme mu jen poděkovat, že nás držel ve hře,“ smekl i Beneš.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které povede finský trenér Kari Jalonen, vstoupí do turnaje 14. května zápasem s Velkou Británií.