Leverkusen - Stuttgart 2:2Leverkusen v nastavení zachránil neporazitelnost

Fotbalisté mistrovského Leverkusenu ve 31. kole německé ligy díky gólu Roberta Andricha v sedmé nastavené minutě remizovali se Stuttgartem 2:2 a uchránili svou sérii bez porážky, kterou ve všech soutěžích protáhli už na 46 zápasů. Bayern Mnichov porazil Frankfurt 2:1 a vítězně se tak naladil na úterní úvodní semifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid. Bavorský velkoklub si třetí výhrou za sebou pojistil druhé místo v tabulce a má jistý start v příštím ročníku milionářské soutěže.

Amine Adli z Leverkusenu slaví branku.

Třetí Stuttgart vedl na hřišti Bayeru po hodině hry 2:0 díky brankám Führicha a Undava. Již jistí vítězové ligy snížili v 62. minutě zásluhou Adliho. Po Francouzově brance přišel drtivý tlak Bayeru, jemuž hosté odolávali jen díky zákrokům gólmana Nübela. Zahanbit se nenechal ani brankář Hradecky, který v 87. minutě skvěle vychytal Guirassyho a zabránil VfB znovu odskočit o dvě branky.

Domácí dostali v poslední vteřině výhodu přímého volného kopu. Wirtzův centr se odrazil k nehlídanému Andrichovi, jenž kousek za malým vápnem propálil hradbu těl a vstřelil v této sezoně už 16. gól Bayeru v nastavení. Český reprezentant Patrik Schick hrál za Leverkusen do 74. minuty, zraněný Adam Hložek v týmu chyběl. Stuttgart ztrácí na druhý Bayern pět bodů, k jistotě kvalifikace do Ligy mistrů mu chybí tři body.

Oba góly Bayernu vstřelil Frankfurtu útočník Harry Kane, jenž se v této sezoně trefil proti 16 ze 17 soupeřů. Před ním se to podařilo pouze kanonýrovi Bayernu Gerdu Müllerovi (1966/67 a 1969/70), bývalému hráči Brém Ailtonovi (2003/04) a Kaneovu předchůdci v Bayernu Robertu Lewandowskému (2019/20 a 2020/21). Nový rekord kapitán anglické reprezentace v této sezoně nevytvoří, v obou zápasech proti Freiburgu vyšel střelecky naprázdno.

Harry Kane (uprostřed) se raduje z branky.

Na Kaneovy dvě branky z 9. a 61. minuty dokázal reagovat Frankfurt jen trefou Ekitikého z 23. minuty. Anglický kanonýr nasázel už 35 gólů a dále útočí na Lewandowského rekord. Polský střelec v sezoně 2020/21 nastřílel 41 branek. Kaneův druhý gól do sítě Eintrachtu byl zároveň jeho 400. v seniorské klubové a reprezentační kariéře.

Souboj o čtvrté místo mezi Lipskem a Dortmundem ovládl 4:1 domácí RB. Borussia sice šla ve 20. minutě do vedení zásluhou Sancha, ale od jeho zásahu dirigovali tempo hry domácí. O tři minuty později srovnal svým 24. ligovým gólem Openda. Pouze legendě Uwe Seelerovi (1963/64) a právě Kaneovi se podařilo v premiérové bundesligové sezoně nasázet tolik branek (30 a 35). Těsně před poločasem poslal Lipsko do vedení Šeško.

Čtyřicet pět sekund po začátku druhého dějství zvýšil na 3:1 Simakan a konečný výsledek pečetil deset minut před koncem Baumgartner. Dortmund nyní na čtvrté místo ztrácí pět bodů, ale může nadále doufat v účast v Lize mistrů, neboť bundesliga má v žebříčku UEFA pro příští sezonu evropských pohárů naději na dodatečné účastnické místo.

Freiburg doma podlehl 1:2 Wolfsburgu, v jehož nominaci na utkání chyběl Václav Černý. Domácí šli do vedení těsně před poločasem díky vlastní brance Bornauwa. V 64. minutě přišli o vyloučeného Sildilliu a hosté početní převahu využili v 82. minutě, kdy srovnal Arnold. Domácí pak v 87. minutě zahrávali penaltu, ale Sallai neproměnil. Jeho selhání mrzelo sedmý tým tabulky o to víc, že v 90. minutě otočil skóre ve prospěch hostů Lacroix.

Německá fotbalová liga – 31. kolo:
Augsburg – Brémy 0:3 (52. Schmid, 61. Ducksch z pen., 90. Deman)
Bayern Mnichov – Eintracht Frankfurt 2:1 (9. a 61. z pen. Kane – 23. Ekitike)
Freiburg – Wolfsburg 1:2 (43. vlastní Bornauw – 82. Arnold, 90. Wimmer)
Lipsko – Dortmund 4:1 (24. Openda, 45.+2 Šeško, 47. Simakan, 80. Baumgartner – 20. Sancho)
Leverkusen - Stuttgart 2:2 (62. Adli, 90.+7 Andrich - 47. Führich, 57. Undav).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.