Leverkusen - Bayern 3:0Bayern na kolenou! Leverkusen jde do trháku

Leverkusen čeká dlouhá noc. Jeho fotbalisté totiž s přehledem zvládli domácí souboj o čelo bundesligy, dominantním výkonem porazili druhý Bayern 3:0. Upevnili si tak první příčku v tabulce a po 21. kole disponují pětibodovým náskokem. Do listiny střelců se zapsali wingbeci Josip Stanišič s Alexem Grimaldem a žolík Jeremie Frimpong. Stále tak platí, že Leverkusen v aktuální sezoně ještě nepoznal přemožitele, sérii neporazitelnosti natáhl na 31 zápasů.

Obrovská radost fotbalistů Leverkusenu po vítězném duelu s Bayernem Mnichov

Leverkusen (od našeho zpravodaje) - Pod tu se podepsala i trojice českých reprezentantů, která ale šlágr s Bayernem ovlivnila minimálně. Útočník Adam Hložek nastoupil v 90. minutě, jeho kolega z přední linie Patrik Schick a gólman Matěj Kovář proseděli celý duel na lavičce náhradníků.

Leverkusen na slavnějšího soupeře vlétl, nabitá BayArena propukla poprvé v jásot po osmnácti minutách. Postarali se o to dva hráči se spíše defenzivními povinnostmi. Záložník Andrich stříleným centrem našel z levého křídla prostor za zády obranné linie, kam si naběhl wingbek Stanišič. Chorvatský reprezentant se sice nezdráhal uklidit balon do odkryté branky, slavit ale ano, neboť ve svém současném působišti hostuje právě z Bayernu. Místo bujarého jásání tak ukázal pouze omluvné gesto.

Bouřícími tribunami poháněný Leverkusen si tvořil další gólové příležitosti. Proti Tellově voleji ze 23. minuty se zaskvěl Neuer, jenž záhy nad břevno vytáhl hlavičku Taha po rohovém kopu.

Domácí působili aktivnějším dojmem i po zbytek úvodního dějství. Chvilku před pauzou byli navíc blízko zdvojnásobení vedení. Adli po Xhakově kolmici pláchl Upamecanovi a od poloviny hřiště upaloval na Neuera. Obránce Bayernu ale zabral, svoji chybu napravil a unikajícímu soupeři na poslední chvíli míč čistě vypíchl.

O poločase to tedy na obrat nevypadalo. Hosté z Mnichova se vyloženě trápili, hráči Leverkusenu naopak působili svěže a agilně.

Pět minut po pauze navíc opět udeřili. Grimaldo zakončil výstavní kombinaci s Tellou ještě povedenějším zakončením, proti jeho ostré dělovce na přední tyč byl Neuer bezmocný. Po Stanišičovi se tak prosadil i druhý wingbek domácích.

Trenér Tuchel si uvědomoval, že je třeba něco změnit. Po hodině hry tedy poslal na trávník ostřílené duo Kimmich–Müller s cílem oživit skomírající Bayern.

Jenže to se nedařilo. Hosté i nadále tahali za kratší konec. Důkazem budiž nejen fakt, že si Stanišič dovolil kličku coby poslední hráč ve vlastním vápně. Leverkusen herní pohodu zužitkoval až úplně poslední akcí utkání. Brankář Neuer vyběhl na útočný roh, domácí ale balon rychle získali, načež střídající Frimpong po úprku přes celé hřiště vypálil přesně do nikým nestrážené branky.

Leverkusen si tak upevnil vedení v německé nejvyšší soutěži. Na jejím konci bude navíc mít, díky vítězství 3:0 a podzimní remíze 2:2, lepší bilanci vzájemných utkání než druhý Bayern.

21. kolo německé bundesligy
Bayer Leverkusen – Bayern Mnichov 3:0 (1:0)
Branky: 18. Stanišič, 50. Grimaldo, 90+5 Frimpong. Rozhodčí: Badstübner – Lupp, Achmüller – Cortus. ŽK: Tapsoba, Adli, Hradecký – Boey, Goretzka. Diváci: 30 210 (vyprodáno)
Leverkusen: Hradecký – Tapsoba, Tah, Hincapie – Stanišič, Xhaka, Andrich, Grimaldo (90. Puerta) – Tella (65. Frimpong), Wirtz (90. Hložek) – Adli (82. Hofmann). Trenér: Alonso
Bayern: Neuer – Upamecano (60. Müller), Dier, Min-Jae – Mazraoui, Pavlovič (60. Kimmich), Goretzka (71. Tel), Boey (81. Guerreiro) – Sané, Musiala (81. Choupo–Moting) – Kane. Trenér: Tuchel