Bayern - Leverkusen 4:0Debakl Leverkusenu! Bayern před Plzní ukončil čekání na výhru

Po čtyřech zápasech bez vítězství fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v německé lize 4:0 Leverkusen, za který nastoupili Patrik Schick i střídající Adam Hložek. Jejich tým nevyhrál počtvrté za sebou a v tabulce je šestnáctý. O víkendu může klesnout na sestupovou 17. příčku.

Jamal Musiala z Bayernu se raduje z gólu proti Leverkusenu.

Bayern, který naposledy před reprezentační pauzou prohrál 0:1 s Augsburgem a v úterý ho čeká v LM Plzeň, rozhodl zápas už v prvním poločase třemi góly. Skóre otevřel ve třetí minutě Sané po přihrávce Musialy, který po čtvrthodině prudkou střelou k tyči překonal gólmana Hrádeckého znovu. S pěti zásahy po osmi kolech je devatenáctiletý talent nejlepším střelcem Bayernu v tomto ligovém ročníku.

V závěru prvního poločasu nechala obrana hostů na hranici velkého vápna příliš času a prostoru Manému, který zvýšil na 3:0 další přesnou ranou k tyči. Po necelé hodině hry se Mané trefil znovu, ale videorozhodčí jeho gól zrušil kvůli předchozímu faulu De Ligta.

Vzápětí opustil hřiště Schick, Hložek se dostal do hry v 75. minutě. Debakl Leverkusenu v samém závěru dokonal Müller poté, co brankář Hrádecký uklouzl při rozehrávce a záložník Bayernu se snadno dostal k míči.