Union - Dortmund 0:3Dortmund porazil díky dvěma Reusovým gólům Union a přiblížil se Bayernu

Fotbalisté Borussie Dortmund zvítězili díky dvěma brankám Marca Reuse ve 22. kole německé ligy na hřišti Unionu Berlín 3:0 a snížili manko na vedoucí Bayern na šest bodů. Vestfálský celek vyhrál v soutěži čtvrtý z pěti posledních zápasů. Union prohrál podruhé za sebou.

Dortmundský Mahmoud Dahoud se raduje z gólu proti Freiburgu. Ilustrační foto.

Dvaatřicetiletý Reus se prosadil už v 18. minutě, kdy zužitkoval přiťuknutí Dahouda a vstřelil svůj jubilejní 150. gól v dresu Dortmundu. O sedm minut později německý reprezentant udeřil po rychlém brejku, kdy se k němu dostal míč po souboji Malena s Oczipkou. Vítězství Borussie pečetil 19 minut před koncem Guerreiro.

Hoffenheim doma zdolal Bielefeld 2:0, zabral po třech ligových porážkách za sebou a je na pátém místě. Závěrečnou půlhodinu za vítěze odehrál český obránce Pavel Kadeřábek, který se vrátil do sestavy po svalovém zranění. O branky se postarali Hübner s Rutterem.