Hertha - Schalke 3:0Hertha slaví, Darida nahrál na dva góly. Lipsko novým lídrem

Český záložník Vladimír Darida pomohl ve 14. kole německé fotbalové ligy dvěma asistencemi k vítězství Herthy Berlín 3:0 nad Schalke. Leverkusen s útočníkem Patrikem Schickem v sestavě vstoupil v bundeslize do nového roku tak, jak zakončil ten předchozí, a sice porážkou. Domácímu Eintrachtu Frankfurt podlehl 1:2 a nevyužil příležitost dostat se alespoň do neděle do čela před Bayern Mnichov. To se naopak povedlo Lipsku, které uspělo na hřišti Stuttgartu 1:0. Za Brémy odehráli celý zápas Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie, nezabránili ale domácí porážce Werderu 0:2 s Unionem Berlín.

Vladimír Darida (vlevo), český záložník ve službách Herthy Berlín v souboji o míč s Omarem Mascarellem ze Schalke.

Hertha vedla po trefě Mattea Guendouziho, další dva góly po změně stran vypracoval Darida. V 52. minutě našel zpětnou přihrávkou do druhé vlny skórujícího Jhona Córdobu a deset minut před koncem chytrým obloučkem vyzval ke gólu střídajícího Krzysztofa Piateka.

Hertha se výhrou posunula na 12. místo. "Vydařený začátek roku. Vždycky je obtížné hrát proti soupeři, který je v hlubokém bloku, ale postupně jsme získali převahu. Doufám, že na tohle vítězství navážeme i v příštích týdnech," řekl Darida pro klubový web. Naopak Schalke neuspělo ani v prvním utkání pod novým koučem Christianem Grossem a na vítězství v bundeslize čeká už 30 zápasů. Pokud nevyhraje ani za týden v utkání s Hoffenheimem, vyrovná antirekord Tasmanie Berlín ze sezony 1965/66.

Leverkusen šel do vedení v desáté minutě po parádní individuální akci Nadiema Amiriho, který si v otočce zpracoval míč a následně efektní patičkou překonal brankáře. Bayer ale nevedl dlouho, vyrovnání zařídil v 22. minutě po přihrávce za obranu Amin Younes. Rozhodnutí přišlo krátce po změně stran, kdy si prudký centr srazil do vlastní sítě obránce Edmond Tapsoba.

Český útočník Patrik Schick z Leverkusenu padá v souboji s Evanem N'Dickem z Frankfurtu.

Před Leverkusen se dostalo Lipsko, ačkoliv se na hřišti nováčka dlouho nemohlo prosadit. I kvůli neproměněné penaltě Emila Forsberga. Tři body nakonec zajistil favoritovi v 67. minutě Dani Olmo. Lipsko má náskok jeden bod na Bayern Mnichov, který hraje s Mohučí až v neděli.

Pavlenka inkasoval dvakrát už v úvodní půlhodině. Nejprve nedosáhl na křížnou střelu Sheralda Beckera a následně ho zblízka překonal Taiwo Awoniyi. Český gólman nenavázal na čisté konto z posledního ligového utkání před dvoutýdenní pauzou proti Mohuči.

Gólman Brém Jiří Pavlenka ve snaze zastavit míč mířící na jeho branku v ligovém utkání proti Unionu Berlín.

Werder doma nevyhrál popáté v řadě a v neúplné tabulce je třináctý. Union naopak znovu potvrdil skvělý vstup do sezony a posunul se na čtvrté místo.

Hoffenheim bez zraněného Pavla Kadeřábka podlehl na svém hřišti 1:3 Freiburgu. Marek Suchý a Tomáš Koubek přihlíželi jen z lavičky náhradníků vítězství Augsburgu 1:0 v Kolíně nad Rýnem.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:
Bielefeld - Mönchengladbach 0:1 (58. Embolo)
Brémy - Union Berlín 0:2 (12. Becker, 28. Awoniyi)
Eintracht Frankfurt - Leverkusen 2:1 (22. Younes, 54. vlastní Tapsoba - 10. Amiri)
Hoffenheim - Freiburg 1:3 (58. Bebou - 7. Santamaria, 34. Grifo z pen., 42. vlastní Kasim)
Kolín nad Rýnem - Augsburg 0:1 (77. Iago)
Hertha Berlín - Schalke 3:0 (36. Guendouzi, 53. Córdoba, 80. Piatek)
Stuttgart - Lipsko 0:1 (67. Olmo).